31 maja 2016

Drivealone i Katarzyna Nosowska w projekcie Nowsza Aleksandria, maltańska gwiazda rocka – zespół Red Electrick oraz ubiegłoroczny laureat przeglądu młodych kapel – formacja Blue Deep Shorts to kolejni wykonawcy, którzy dołączają do składu Jarocin Festiwal 2016! To jeszcze nie koniec festiwalowych ogłoszeń.

 

Po trzydziestu latach od premiery płyty „Nowa Aleksandria”, ikoniczne nagrania legendarnej grupy Siekiera widzom festiwalu w Jarocinie przypomni Drivealone, czyli poznański multiinstrumentalista, producent i kompozytor Piotr Maciejewski w towarzystwie skompletowanych na to wydarzenie muzyków oraz specjalnie zaproszonych wokalistów na czele z Katarzyną Nosowską. Ponadto, współczesne odczytania utworów Siekiery zostaną zarejestrowane podczas koncertu, aby jesienią ukazać się na wyjątkowym wydawnictwie płytowym. Koncert ozdobi przygotowywana na tę okazję scenografia z kilkumetrowymi instalacjami i wizualizacjami, która następnie stanie w przestrzeni miejskiej Jarocina jako stała ekspozycja.

– Ideą koncertu jest zarówno próba odtworzenia jedynego w swoim rodzaju, zimno falowego klimatu oryginałów, jak i swoista ich reinterpretacja, wynikająca z przefiltrowania szlachetnej tradycji przez wrażliwość estetyczną właściwą nowemu pokoleniu i nowej rzeczywistości  – zdradzają inicjatorzy projektu.

 

 

Na scenie Jarocin Festiwal 2016 zobaczymy również maltańską gwiazdę rocka, zespół Red Electrick. Znani z niezwykle energetycznych i dynamicznych występów na żywo Maltańczycy wystąpią w naszym kraju po raz pierwszy! Muzycy z Red Electrick mają na koncie trzy albumy studyjne. W ubiegłym roku grupa wystąpiła na scenie festiwalu Isle of MTV, jednego z największych festiwali muzycznych w Europie, w którym corocznie uczestniczy ponad 50 tys. osób. Grupa ma za sobą także intensywną trasę po Wielkiej Brytanii, w trakcie której zachwyciła samego Pete'a Doherty'ego, frontmana grup The Libertines oraz Babyshambles. Twórczość formacji została także doceniona przez Liam'a Gallagher'a, byłego wokalistę legendarnej formacji Oasis.
– Red Electrick to najlepszy muzyczny produkt eksportowy Malty. Rockowa formacja ma na swoim koncie najbardziej prestiżowe nagrody lokalnego przemysłu muzycznego, a także zakończoną sukcesem trasę po Wielkiej Brytanii. Jesteśmy przekonani, że Maltańczycy przywiozą do Jarocina solidną dawkę rock’n’rolla w europejskim wydaniu – ocenia Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM, która zorganizuje Jarocin Festiwal 2016.

 

 

 

Line-up tegorocznej odsłony festiwalu w Jarocinie zasili również ubiegłoroczny laureat Jarocińskich Rytmów Młodych, formacja Blue Deep Shorts. Po sukcesie na Jarocin Festiwal 2015 zespół otrzymał zasłużone wsparcie przy realizacji swoich muzycznych pomysłów – produkcją pierwszego profesjonalnego singla zespołu zajął się Leszek Biolik we współpracy z Marcinem Gajko, a całość została wydana przez Warner Music Poland. W tym roku grupa wraca na deski Jarocina z debiutanckim materiałem. Jak zgodnie przyznają muzycy, to właśnie udział w jarocińskim przeglądzie młodych kapel otworzył im drzwi do dalszej kariery.
– Ubiegłoroczna wygrana przeglądu w Jarocinie początkowo była dla nas zaskoczeniem. Potem okazało się, że to najpiękniejszy splot okoliczności jaki mógł nas spotkać. Jarocin 2015 otworzył przed nami drogę, której długo szukaliśmy. Dzięki temu możemy dziś pracować z ludźmi, do których sami byśmy nie dotarli – mowa o Warner Music Poland, Leszku Bioliku, Marcinie Gajko i wielu, wielu innych. Mamy singla, mamy klip, a niedługo powinna ukazać się sesja live dla Otwartej Sceny, którą nagraliśmy w Klubie Wytwórnia. Wydarzyło się wszystko to co miało się wydarzyć – przyznają muzycy z formacji Blue Deep Shorts.

 

 

Jarocin Festiwal 2016 odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca. Po raz drugi zorganizuje go agencja Prestige MJM we współpracy ze Spichlerzem Polskiego Rocka. Bilety na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

 

Dotychczas ogłoszeni artyści: Slayer, The Prodigy, Five Finger Death Punch, D.O.A., TSA, Farben Lehre, Oberschlesien, Acid Drinkers, Luxtorpeda, Koniec Świata, Kabanos, Sweet Noise, Kobranocka, Hunter, Scream Maker oraz Ga-Ga/Zielone Żabki.