15 lipca 2019

Przedstawić tak wielką osobowość, jaką bez wątpienia jest Zbigniew Preisner, to… nie lada wyzwanie! Jednak jego najbliżsi – znani i cenieni w całej Polsce artyści – podołali zadaniu, choć nie bez problemu.

 

Marek Niedźwiecki, wieloletni przyjaciel kompozytora i dziennikarz muzyczny, rozpoznawalny przede wszystkim z audycji w „Trójce”, określił, że Preisner jest osobą piekielnie inteligentną, brawurową i do bólu perfekcyjną. Z kolei Jerzy Trela – aktor znany przede wszystkim z kultowych pozycji kinowych – stwierdził, że Preisner, to „cudowny artysta, wspaniały kolega i … po prostu człowiek”! Aktorka Anna Dymna, wspominała, że jest on po prostu „Naszym kochanym Zbyszkiem”, nie dodając tym samym zbędnych epitetów.  A co powiedziała o nim popularna reżyserka i scenarzystka Agnieszka Holland czy polski muzyk z grupy „Pod Budą” Andrzej Sikorowski – koniecznie sprawdźcie sami!

 

 

Warto pamiętać, że doskonałą okazją do zapoznania się ze spectrum muzyki mistrza będzie jego jubileuszowy koncert zatytułowany Preisner's Music, który odbędzie się 5 października w TAURON Arenie Kraków. W wybranych utworach wystąpią: Teresa Salgueiro, Lisa Gerrard i Edyta Krzemień. Oprawą muzyczną zajmie się Sinfonia Varsovia w towarzystwie chóru Cracow Singers, natomiast o stronę wizualną zadba Wrocławski Teatr Pantomimy. W trakcie koncertu wystąpi również światowej sławy top modelka Anja Rubik i legenda polskiego kina – Jerzy Trela. Całość opatrzona zostanie w wizualizacje dotyczące filmów, do których sam kompozytor stworzył muzykę. Bilety można nabywać za pośrednictwem strony www.prestigemjm.com. Wydarzenie organizuje agencja Prestige MJM. Bilety już od 159 zł!