„Zbigniew Preisner i Przyjaciele” – wieczór kolęd także w Toruniu!

17 października 2018

Ogromne zainteresowanie towarzyszy koncertom „Zbigniew Preisner i Przyjaciele. Stare i nowe kolędy”. W związku z tym do już wcześniej ogłoszonych występów w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku i Poznaniu, dodany został jeszcze jeden koncert w Toruniu. Niezwykłe widowisko w duchu „Piwnicy pod Baranami” publiczność zobaczy 17 stycznia 2019 roku w CKK Jordanki. Bilety na to wydarzenie w sprzedaży dostępne będę od 19 października.

 

Bardzo dobrze sprzedają się bilety na widowiska świąteczne przepełnione duchem „Piwnicy pod Baranami”, które poprowadzi Zbigniew Preisner. Zaplanowano je w: Krakowie – 10 stycznia, Wrocławiu – 14 stycznia, Warszawie – 15 stycznia, Gdańsku – 16 stycznia oraz Poznaniu – 19 stycznia. Teraz do tego zestawu miast i dat dochodzi jeszcze jedna lokalizacja: Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki w Toruniu. Poetycki wieczór zatytułowany „Zbigniew Preisner i Przyjaciele. Stare i nowe kolędy” odbędzie się 17 stycznia 2019 roku.

 

Osiemnaście lat temu Zbigniew Preisner – polski kompozytor muzyki filmowej i teatralnej, znany ze współpracy m.in. z Krzysztofem Kieślowskim i Agnieszką Holland – wydał płytę „Moje Kolędy”. Była to limitowana edycja albumu z kolędami, przy realizacji której pracowały gwiazdy i duże składy instrumentalne: orkiestra Sinfonia Varsovia, Leszek Możdżer na fortepianie, Ady Pask i John Parricelli, Chór Chłopięcy Filharmonii Krakowskiej. Śpiewali m.in. Elżbieta Towarnicka, Beata Rybotycka, Jacek Wójcicki i zespół góralski „Zakopiany”. W 2015 roku kompozytor dodał do albumu siedem kolejnych, nowych kolęd. Wydawnictwu nadano tytuł. „Nowe i stare kolędy. W poszukiwaniu dróg” z tekstami Ewy Lipskiej i Jana Nowickiego. Właśnie ten repertuar zostanie zaprezentowany na sześciu specjalnych wieczorach kolęd w styczniu 2019 roku. W koncertach wezmą udział: Zbigniew Preisner, Beata Rybotycka, Maciej Balcar, Edyta Krzemień, Joanna Pocica oraz Jan Karpiel-Bułecka z zespołem. Solistom towarzyszyć będzie zespół złożony z najlepszych polskich muzyków.

 

 

Wieczory kolęd zaplanowano w bardzo prestiżowych lokalizacjach największych miast w Polsce: ICE Kraków Congress Centre – 10 stycznia, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu – 14 stycznia, COS Torwar Warszawa – 15 stycznia, Filharmonia Bałtycka w Gdańsku – 16 stycznia, Sala Ziemi w Poznaniu – 19 stycznia, a teraz także w CKK Jordanki w Toruniu – 17 stycznia. Bilety na koncerty można nabywać za pośrednictwem strony www.prestigemjm.com. Wejściówki na widowisko w Toruniu dostępne będą od najbliższego piątku, 19 października, od godziny 10:00.