8 maja 2018

Polacy wybrali najlepszą płytę Scorpions! Okazał się nią album z 1984 roku „Love at First Sting”! Krążek zawiera takie hity, jak „Rock You Like A Hurricane” i „Big City Nights”. Czy usłyszymy je na żywo podczas łódzkiego koncertu 29 lipca w Atlas Arenie?

 

Wczesne lata '80 były dla Scorpions szalonym czasem. Ich trzy ostatnie albumy, „Lovedrive”, „Animal Magnetism”, a zwłaszcza „Blackout” sprawiły, że stali się jednym z najważniejszych zespołów swoich czasów. Po sukcesie „Blackout” cel był jeden: nagrać krążek, który będzie jeszcze lepszy. Grupa nie poszła jednak na łatwiznę i stworzyła utwory zróżnicowane muzycznie i emocjonalnie. „Love At First Sting” ukazał się 1984 roku i jego światowy sukces przeszedł wszelkie oczekiwania. Album osiągnął w USA status potrójnej platyny. Pochodzi z niego m.in. ponadczasowy utwór „Still Loving You”, który utrwalił pozycję Scorpions jako twórców pięknych ballad. Znajdziemy tam również wielkie przeboje „Rock You Like A Hurricane” i „Big City Nights”.

 

– Scorpions posiadają w swoim repertuarze kilka pewniaków, które z całą pewnością usłyszymy na żywo podczas łódzkiego koncertu. Są nimi niewątpliwie „Big City Nights” oraz „Rock You Like A Hurricane”, które zespół wykonał na żywo już ponad dwa tysiące razy! – komentuje Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM.

 

 

Dodatkowo, na 50-tą rocznicę powstania grupy, zespół przygotował nie lada gratkę dla swoich fanów, czyli zremasterowany album „Love At First Sting”, który zawierał także pięć bonusowych utworów oraz nagranie audio pochodzące z koncertu w Madison Square Garden w Nowym Jorku w 1984 roku. Na DVD znalazły się klipy „Still Loving You”, „Rock You Like A Hurricane”, „Big City Nights” i „I’m Leaving You” oraz fragmenty programów telewizyjnych z udziałem grupy.

Drugie miejsce w sondzie przypadło „Blackout” z 1982 roku natomiast na ostatnim miejscu podium uplasował się „Crazy World” z 1990 roku z niezniszczalnym przebojem „Wind of Change”.

 

„Blackout” sprawił, że zespół Scorpions znalazł się w czołówce hardrockowych zespołów świata. Muzycy osiągnęli balans pomiędzy surowym i dynamicznym hard rockiem, a balladami utrzymanymi w charakterystycznym dla nich stylu. Ten album ma wszystko: agresję, ostre gitary, emocje i wspaniałe melodie. Mocnymi kawałkami są „China White”, „Now” i „Dynamite”. Natomiast „Crazy World” podtrzymał dobrą passę niemieckiego zespołu i płyta, w dużej mierze dzięki „Wind of Change” oraz „Send Me an Angel”, dotarła do nowej grupy fanów. Dla niektórych osób było to pierwsze spotkanie z tą legendarną grupą! Album sprzedał się w nakładzie ponad siedmiu milionów na całym świecie, osiągając status podwójnej platyny w Niemczech, Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych oraz w Kanadzie

 

Scorpions wystąpią 29 lipca 2018 roku w łódzkiej Atlas Arenie. Wejściówki na to wydarzenie można kupować za pośrednictwem stron bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl oraz w salonach sieci Empik w całym kraju. Koncert organizuje agencja Prestige MJM.