Zagrali przed KISS, teraz 1One wystąpi przed Scorpions

23 września 2022

Zrobili tak dobre wrażenie przed pożegnalnym koncertem KISS w Łodzi, że dostali zaproszenie od kolejnej gwiazdy światowej sceny muzycznej. Polski zespół 1One wystąpi jako support przed Scorpions 10 czerwca 2023 roku w Atlas Arenie w Łodzi. Bilety dostępne są na biletserwis.pl.

 


1One powstał dziesięć lat temu. To rockowa formacja, która ma w swoim dorobku trzy płyty. Pierwszą – „Njoyin” nagrała na początku kariery. W swoim muzycznym CV mają występ w najsłynniejszych klubach rockowych na świecie „Whisky A Go Go” w Hollywood, „Ramona Mainstage” w San Diego oraz „Adrenalina” w Las Vegas. W grudniu 2015 roku zespół ponownie trafił do USA, gdzie już w roli gwiazdy wieczoru zagrał w „Whisky A Go Go”. Przed laty w tym samym miejscu swoje kariery rozpoczynali m.in. Jimmy Hendrix, The Doors czy Guns N’Roses. W kwietniu 2015 roku 1One wydał drugą płytę „Świat Świętych Krów”, na której gościnnie wystąpił Paul Gilbert – gitarzysta formacji Mr.Big. Album w całości nagrany został w Los Angeles. W USA wydawnictwo miało swoją anglojęzyczną premierę pół roku później. Trzeci krążek „Dalej” ukazał się dwa lata temu, a powstawał w USA w doborowej obsadzie. Jego producentami są Jun Murakawa (Soundgarden) i Ryszard Sygitowicz, a zaproszenie do nagrań przyjęli: gitarzysta Doug Aldrich z zespołu Whitesnake, na basie Stu Hamm, który partnerował takim muzykom jak Joe Satriani, Steve Vai i Frank Gambale, a na perkusji Jeff Bowdes z zespołu towarzyszącego m.in. Shakirze. W utworze „Dwudziestolatki” w duecie z Sylwią Dziardziel zaśpiewał Grzegorz Kupczyk (Turbo i Ceti). Całość nagrana została w „Stagg Street Studio” w Los Angeles.

 

 

Skład 1One tworzą obecnie: Sylwia Dziardziel (wokal), Agnieszka Malicka (instrumenty klawiszowe), Artur Olkowicz (bas), Daniel Wręczycki (gitara) oraz Adam Łukaszewski (perkusja).


W kraju 1One występował m.in. podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu w 2016 roku w Gdyni oraz ostatnim Sylwestrze Szczęścia Polsatu w Chorzowie. Wiele razy koncertował także w Studiu Agnieszki Osieckiej z transmisją na żywo w radiowej „Trójce”. Zespół zapraszany był także na liczne imprezy muzyczne, m.in. Impact Festival w łódzkiej Atlas Arenie, a jako gość specjalny wystąpił z Black Label Society we wrocławskim klubie „Eter” i warszawskiej „Stodole”. Cztery lata temu 1One zagrał przed legendarnym Deep Purple.


Formacja świetna jest w coverach, ale prezentuje także autorski materiał. O energii bijącej z członków zespołu mogli się przekonać uczestnicy tegorocznego, pożegnalnego koncertu KISS w łódzkiej Atlas Arenie. 1One wystąpił wtedy tuż przed amerykańską kapelą, zbierając zasłużone brawa.  Teraz piosenki polskiego zespołu rozgrzeją publiczność przed występem innej megagwiazdy – Scorpions. Koncert odbędzie się 10 czerwca 2023 roku. Bilety do nabycia na www.biletserwis.pl.  Wydarzenie zorganizuje agencja Prestige MJM.