Zaczynał na YouTubie. Dziś kochają go miliony na całym świecie

14 kwietnia 2015
Kariera Cody`ego Simpsona to doskonały przykład, jakie efekty daje ciężka praca i wiara we własne marzenia. Australijski nastolatek zaczynał od wrzucania swoich utworów na serwis YouTube. Dziś liczbę jego fanów można liczyć w milionach, co najlepiej obrazują słupki popularności na portalach społecznościowych.
 
Cody Simpson osiągnął wielki sukces zarówno jako muzyk jak i celebryta. W przypadku młodego Australijczyka nic nie wydarzyło się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Pracę musiał zacząć od podstaw, ale dzięki wielkiemu talentowi i wytrwałości doszedł na szczyt w zaledwie pięć lat. 
 
Nastolatek, który już 1 maja wystąpi w warszawskim klubie Palladium, zaczynał od wrzucania swoich piosenek na serwis YouTube. To tam zaistniał po raz pierwszy.
 
A teraz uchodzi za jedną z najlepszych młodych "marek" w branży muzycznej. I to opinia ekspertów zajmujących się branżą muzyczną na całym świecie. Doskonale zresztą obrazują ją liczby – mówi Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM, która jest organizatorem koncertu Australijczyka w Polsce.
 
Dziś Cody ma około 7,5 miliona polubień na portalu społecznościowym Facebook. Na Twitterze śledzi go także grubo ponad 7 milionów osób. Jego konto na YouTubie subskrybuje około 950 tysięcy fanów z całego świata, a na Instagramie piosenkarz ma prawie 2,5 miliona obserwujących. Najwięcej sympatyków młody wokalista ma w Stanach Zjednoczonych. W dalszej kolejności w Meksyku, Brazylii, na Filipinach i w Argentynie. Buzzfeed uważa go za drugiego artystę, o którym młodzi ludzie najczęściej wspominają na Twitterze w kontekście festiwalu SXSW 2015.
 
Wielu nazywa go następcą Justina Biebera, który może w przyszłości zdetronizować króla nastolatek. Obaj jednak raczej nie rywalizują, czego dowodem jest wspólne wykonanie utworu "Home to Mama", które zostało wspomniane w zaledwie jeden dzień ponad milion razy przez użytkowników Twittera i zdobyło pierwszą pozycję w notowaniu Billboard Social 50. 
 
Piosenkarz prezentuje także odpowiednią jakość podczas występów na żywo. Zdążył już wyprzedać do ostatniego miejsca 20 swoich koncertów w całej Europie. Niebawem czeka go kolejne wielkie muzyczne wyzwanie. Cody będzie nagrywał oficjalną piosenkę Olimpiad Specjalnych.
 
Wizerunek artysty jest wykorzystywany przez największe marki na świecie. Cody Simpson jest twarzą Ralph Lauren Denim & Supply na rok 2015. Poza tym, współpracował z Coca Colą, McDonald`s czy Call of Duty. 
 
I to wszystko Australijczyk osiągnął zaledwie w wieku 18 lat. To naprawdę imponujące. Aż trudno sobie wyobrazić listę jego dokonań, kiedy będzie już dojrzałym artystą – mówi Mateusz Pawlicki z agencji koncertowej Prestige MJM. 
 
Cody Simpson wystąpi w Polsce 1 maja w warszawskim klubie Palladium. Bilety na to wydarzenie można nabywać za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, Eventim.pl, eBilet.pl, Ticketpro.pl oraz w salonach EMPIK na terenie całego kraju.