Występ Andrei Bocellego w czołówce największych koncertów w Polsce!

26 lipca 2017

Zbliżający się występ Andrei Bocellego będzie jednym z pięciu największych koncertów w Polsce z udziałem światowych gwiazd muzyki! Szacuje się, że może go obejrzeć nawet ponad 450 tysięcy osób. Dzięki temu wydarzenie ma szansę uplasować się na drugim miejscu w historii polskich widowisk muzycznych o największej frekwencji. Koncert odbędzie się 5 sierpnia i inauguruje finały The Tall Ships Races 2017 w Szczecinie.  Wydarzenie organizuje agencja Prestige MJM.

 

Dotychczas największym koncertem, który odbył się w naszym kraju, był występ legendarnego już zespołu Scorpions. W podkrakowskim Pobiedniku w 2000 roku, wydarzenie na żywo obejrzało około 800 tysięcy ludzi. Do dziś nie udało się oszacować dokładnej ich liczby, jednakże na pewno do dzisiaj jest to absolutny rekord w historii naszego kraju. Gitarzysta Scorpions, Rudolf Schenker tuż po koncercie komentował, że do tej pory plenerowe występy zespołu oglądało średnio 350 tysięcy widzów. Polskie wydarzenie było więc także dla nich pod tym względem absolutnie rekordowe. Scorpionsi wystąpili w ramach cyklu „Inwazja Mocy”. Po 17 latach od tego pamiętnego koncertu już 1 grudnia po raz kolejny zespół wystąpi w Polsce w hali ERGO ARENA, a wydarzenie organizuje agencja Prestige MJM.

 

 

Na drugiej pozycji polskich koncertów z najwyższą frekwencją, plasuje się występ Jeana Michela Jarre'a, którego na żywo oglądało ponad 170 tysięcy osób. Wydarzenie transmitowały telewizja i internet, a odbyło się w ramach serii koncertowej Przestrzeń Wolności w 2005 roku i uświetnił obchody 25. rocznicy powstania „Solidarności” na terenie Stoczni Gdańskiej. Specjalnie na tę okazję skomponowane zostały nowe utwory nazwane „Suitą Gdańską”. Widowisko wzbogaciła także stoczniowa scenografia – maszyneria w postaci żurawia i platformy transportowej, na pokładzie której Jarre „wjechał” na scenę i tym samym rozpoczął występ.

 

Kolejnym, równie ważnym, wydarzeniem muzycznym był koncert, który zdobył ponad 150 tysięcy fanów. Sting – światowej sławy piosenkarz, kompozytor i gitarzysta – wystąpił na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu w 2005 roku. Rockman powitał swoich fanów łamaną polszczyzną: „Dobry wieczór, Warszawa” i wykonał swoje największe przeboje. Koncert był niezwykłym wydarzeniem, transmitowanym na żywo, a dodatkowo w największych polskich miastach odbyły się imprezy towarzyszące, podczas których można było obejrzeć bezpośrednią relację na telebimach.


Spektakularnym wydarzeniem z całą pewnością był również pierwszy i jedyny koncert w Polsce Króla Popu – Michaela Jacksona. Występ odbył się w 1996 roku w ramach światowego tournee HIStory World Tour, a frekwencja okazała się jedną z najwyższych podczas całej trasy składającej się z ponad 80 koncertów. Było to jego trzecie i zarazem ostatnie światowe tournee. Warszawskie wydarzenie zgromadziło ponad 120 tysięcy fanów Jacksona, którzy byli świadkami niesamowitego, muzycznego show.

 


Dotychczasową czołówkę zamyka koncert legendarnej Tiny Turner w 2000 roku z ponad 120-tysięczną publicznością. „Babcia Rocka” wystąpiła na sopockim hipodromie i był to ostatni występ w światowej trasie „The Millennium 2000", prezentującym jej dotychczasowe osiągnięcia i promującym nową płytę „Twenty four seven". Show zarejestrowała i transmitowała telewizja i do dzisiaj fachowcy oceniają, że było ono najlepszym w historii jej występów.


Ta koncertowa „topowa” piątka prawdopodobnie już niedługo się zmieni. Podczas finału The Tall Ships Races 2017 w Szczecinie odbędzie się największe muzyczne wydarzenia tego roku w Polsce. Organizatorzy szacują, że świadkami tego spektakularnego show może być nawet ponad 450 tysięcy widzów! Czy widowisko przejdzie do historii, jako druga, największa muzyczna impreza w Polsce? Wszystko na to wskazuje! Światowej sławy tenor Andrea Bocelli wykona swoje największe przeboje 5 sierpnia na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Jego sobotni koncert zainauguruje finały regat. Bilety w sektorze miejsc siedzących zostały już wyprzedane, ale nadbrzeże Odry pomieści wielotysięczną publiczność. Z całą pewnością będziemy świadkami niezwykłego wydarzenia. Koncert organizuje agencja Prestige MJM. 

Galeria