7 kwietnia 2014
Filipińska piosenkarka i aktorka, laureatka słynnej nagrody Tony Lea Salonga wystąpi jako gość podczas koncertu IL Divo, który odbędzie się 28 września w łódzkiej Atlas Arenie!
 
Lea Salonga znana jest przede wszystkim jako premierowa odtwórczyni głównej roli Kim w musicalu Claude-Michel Schönberga "Miss Saigon" w Londynie i Nowym Jorku. W swoim dorobku ma między innymi prestiżową nagrodę Tony, która przyznawana jest co roku twórcom teatralnym w USA. Za występ w "Miss Saigon" otrzymała również: Laurence Olivier Award, Drama Desk Award, Outer Critics Circle Award, Theatre World Award.
 
Jestem naprawdę podekscytowana możliwością dołączenia do IL Divo podczas ich trasy koncertowej – mówi artystka. – Przy mojej pasji do musicali, którą mam w sobie od najmłodszych lat, nie mogę sobie wyobrazić występu z bardziej utalentowanym zespołem, który wykonuje ponadczasowe utwory dla wszystkich pokoleń – dodaje Salonga.  
 

O tym, że IL Divo bardzo starannie dobiera sobie gości i kieruje się przede wszystkim znakomitym brzmieniem mogliśmy przekonać się w ubiegłym roku. Wtedy gościem koncertu w ERGO ARENIE była Katherine Jenkins i duety z tą artystką były niesamowite. Teraz powinno być podobnie – mówi Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM, która jest organizatorem koncertu w Łodzi. 
 
Warto powiedzieć, że gość grupy IL Divo sukcesy odnosił nie tylko w branży filmowej. Salonga swojego głosu użyczała w wielu filmach animowanych, między innymi w "Alladynie", gdzie zaśpiewała partie Jasmine. Warto przypomnieć, że utwór "A Whole New World" otrzymał w1993 roku Oscara. 
 
Bardzo się cieszymy, że mamy szansę zabrania na nasze nowe show tak niesamowitej artystki jaką jest Lea Salonga – nie kryje radości Sebastien Izambard z IL Divo. – Repertuar związany z Broadway`em i musicalami to dla nas nowe terytorium. Możliwość stworzenia wspaniałego show z tak uznaną i szanowaną gwiazdą musicali jest dla nas wielkim zaszczytem – dodaje członek międzynarodowej grupy wokalnej. 
 
Dla IL Divo będzie to trzeci występ w Polsce, a drugi w Łodzi. W ostatnich latach grupa zyskała w naszym kraju bardzo dużą popularność. – Do  września jest jeszcze sporo czasu, a bilety już teraz sprzedają się bardzo dobrze. Zanosi się na frekwencyjny rekord jeśli chodzi o koncerty IL Divo w Polsce – mówi Mateusz Pawlicki z Prestige MJM. 
 
Koncert IL Divo w Atlas Arenie odbędzie się 28 września. Bilety na to wydarzenie można nabywać za pośrednictwem stron www.imprezyprestige.com, www.eventim.pl oraz w salonach EMPIK, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju.