Wyjątkowe kolędy, wybitni artyści, świąteczna magia. To będą niezapomniane koncerty!

9 września 2021

Plejada wybitnych polskich artystów na czele z Anną Dymną, Anną Jurksztowicz, Beatą Rybotycką, Jackiem Cyganem, Krzysztofem Antkowiakiem, Jerzym Filarem i Stanisławem Soyką wystąpi w cyklu koncertów „Kolęda na ten czas. Jacek Cygan świątecznie”. Klimatyczne koncerty odbędą się w pierwszych dniach stycznia 2022 roku w prestiżowych lokalizacjach w Krakowie, Poznaniu, Warszawie i we Wrocławiu. Bilety do sprzedaży na biletserwis.pl trafią 13 września o godz. 10:00. 

Jacek Cygan jest autorem tekstów ponad tysiąca piosenek, w tym największych przebojów takich polskich artystów jak: Maryla Rodowicz, Krystyna Prońko, Grażyna Łobaszewska, Andrzej Zaucha, Ryszard Rynkowski, Mieczysław Szcześniak czy Edyta Geppert. Jego piosenki wygrywały Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu: „Jaka róża taki cierń”, „Diamentowy kolczyk”, „Wypijmy za błędy” – to tylko niektóre z nich. Utwór „To nie ja byłam Ewą” zaśpiewany przez Edytę Górniak na Konkursie Piosenki Eurowizji w 1994 roku zdobył drugie miejsce i do dzisiaj pozostaje największym sukcesem naszego kraju w historii tego festiwalu.
 

Popularny polski tekściarz jest także poetą, scenarzystą, autorem musicalowym, jurorem i organizatorem festiwali muzycznych, a od ponad trzydziestu lat pisze także teksty kolęd i pastorałek. Jedną z ostatnich, jakie stworzył jest „Kolęda na ten czas”. Utwór znalazł się w tytule serii koncertów zaplanowanych na następny rok. Powstał na specjalną prośbę Anny Dymnej pod koniec pandemicznego 2020 roku i jest symbolem tego trudnego czasu, kiedy cały świat zatrzymał się w obliczu pandemii koronawirusa.
 

 

Cykl występów „Kolęda na ten czas. Jacek Cygan świątecznie” to propozycja wieczorów muzycznych na pierwsze dni 2022 roku. Koncerty w duchu Świąt Bożego Narodzenia, w atmosferze zadumy nad teraźniejszością i pięknymi tekstami najsłynniejszego polskiego autora piosenek, gwarantują udane i klimatyczne wieczory.
 

Zapraszam państwa na spotkanie z moimi kolędami, pastorałkami i świątecznymi piosenkami, które pisałem przez ponad 30 lat z najwybitniejszymi polskimi kompozytorami. W koncertach wystąpią moi przyjaciele. Na scenie przeżyjemy wspólnie jeszcze raz magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia, czas dobroci, wybaczania i nadziei. W słowach i nutach odnajdziemy tę symboliczną pierwszą gwiazdkę, tak jak w życiu odnajdujemy ją w pełnych miłości oczach najbliższych – mówi Jacek Cygan.
 

Przyjaciele Jacka Cygana, którzy przyjęli zaproszenie na wspólne kolędowanie to: Stanisław Soyka, Anna Jurksztowicz, Jerzy Filar, Krzysztof Antkowiak, Beata Rybotycka i Zosia Nowakowska. Gospodarzami koncertów będą Anna Dymna i Jacek Cygan.
 

Z Jackiem Cyganem przyjaźnimy się od dekad i tyleż samo trwa mój podziw i szacunek dla jego twórczości. Będzie mi niezmiernie miło wziąć udział w cyklu koncertów „Kolęda na ten czas”. Wystąpi doborowe towarzystwo: Ania Jurksztowicz, Beata Rybotycka, Jurek Filar i inni. Wierzę, że podczas styczniowych wieczorów dotrzemy do państwa serc z bukietem pięknych refleksji – mówi Stanisław Soyka, jeden z artystów styczniowych kolęd.

 


W wieczorach kolęd Jacka Cygana wystąpi także zespół muzyczny „Kameleon Quintet” pod kierownictwem Radka Labahuy. Na scenie pojawi się także Mariusz Patyra, jedyny polski skrzypek, który wygrał Konkurs Paganiniego w Genui oraz jego kwintet smyczkowy. 
 

Jacek Cygan pisze dla konkretnych wokalistów, doskonale wczuwając się w ich osobowość. To pewnie jest kluczem do ogromnej popularności stworzonych przez niego tekstów. My mamy okazję zaproponować zaledwie małą część jego przeogromnego dorobku – koncerty kolęd i pastorałek. Wielką wartością tych muzycznych wieczorów będzie udział samego Jacka Cygana oraz wspaniałych artystów polskich scen. Serdecznie zapraszam na koncerty – dodaje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje koncerty kolęd. 


Trasa koncertowa „Kolęda na ten czas. Jacek Cygan świątecznie” zaplanowana została w pierwszej dekadzie stycznia 2022 roku:
2 stycznia – ICE Kraków
4 stycznia – Sala Ziemi Poznań
6 stycznia – Filharmonia Warszawska (2 koncerty)
8 stycznia – NFM Wrocław

Bilety na wydarzenia dostępne będą od poniedziałku, 13 września na stronie www.biletserwis.pl. Organizatorem koncertów jest agencja Prestige MJM.  

Galeria