Wyjątkowa „Wigilijna Tytka”. Wielki bożonarodzeniowy koncert w Poznaniu

7 grudnia 2016
Bracia Cugowscy, Pectus, Marek Piekarczyk, Eleni, AudioFeels, Poznański Chór Chłopięcy, zespół Teatru Muzycznego w Poznaniu oraz wielu innych znamienitych artystów uświetni swym występem Koncert Bożonarodzeniowy "Wigilija Tytka". Wydarzenie odbędzie się 22 grudnia w Poznaniu, a jego retransmisja nastąpi pierwszego dnia Świąt w TVP2. Organizatorami koncertu są agencja Prestige MJM oraz Teatr Muzyczny w Poznaniu.
 
Teatr Muzyczny w Poznaniu oraz Agencja Prestige MJM zapraszają na szczególne wydarzenie muzyczne — Koncert Bożonarodzeniowy „Wigilijna Tytka”, jako pierwszy po wielu latach emitowany w Święta z Poznania przez TVP2, stanowiący finał ogólnopolskiej akcji Caritas „Tytka charytatywna”. Wydarzenie odbędzie się w stolicy Wielkopolski – historycznym miejscu Chrztu Polski na koniec rocznicy jego 1050-lecia. Koncert będzie można obejrzeć w Farze Poznańskiej oraz na specjalnym ekranie, umiejscowionym przy ulicy Świętosławskiej. W trakcie koncertu planowane są również wejścia przedstawiające działalność charytatywną na rzecz rodzin. 
 
Jesteśmy dumni, że po raz trzeci mamy przyjemność współorganizować w Poznaniu tak znamienite wydarzenie muzyczne, któremu przyświeca wyjątkowa idea. Wcześniej był to niezwykle udany koncert Placido Domingo, z okazji kanonizacji papieża Jana Pawła II, a także uroczyste, oficjalne obchody Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski na INEA Stadionie. Współtworzenie kolejnej takiej produkcji to dla nas ogromny zaszczyt. Bardzo cieszy nas również, że całość koncertu będzie gościć w domach milionów Polaków w okresie świątecznym – komentuje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM. 
 
Koncert odbędzie się 22 grudnia o godz. 19.00 w  poznańskiej Farze. Wezmą w nim udział największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Bracia Cugowscy, Eleni, AudioFeels, Halina Frąckowiak, Olga Szomańska, Marek Piekarczyk, Pectus, Anna Lasota, Janusz Kruciński, Alicja Węgorzewska, Tomasz Steciuk, Poznański Chór Chłopięcy oraz zespół Teatru Muzycznego w  Poznaniu. Dyrygować będą Piotr Deptuch i Zbigniew Górny jako gość specjalny. W programie znajdą się tradycyjne i autorskie polskie kolędy oraz piosenki świąteczne. Wszystko to w specjalnie przygotowanych aranżacjach. Nie zabraknie również dobrze znanych fragmentów musicali.  Koncert zwieńczy finał w  kościele, który wykonają wspólnie artyści i publiczność.
 
Koncert będzie na żywo transmitowany na ekranie stojącym przed wejściem do Fary, gdzie będzie się mieścił także punkt zbiórki Tytek. Widzowie będą mogli poczęstować się tam gorącą herbatą. Z kolei dzieci z Wilna podzielą się z widzami chlebem. 
Wydarzenie będzie zarejestrowane przez Telewizję Polską, a jego emisja zaplanowana jest na 25 grudnia o godz. 14.30 (cz. 1) i 19.00 (cz. 2) w Programie Drugim TVP. Powtórka 26 grudnia w  godzinach nocnych. W trakcie transmisji odbędzie się także zbiórka SMS-owa na cele charytatywne. Na koncert w Farze dostępnych będzie jedynie 240 biletów. Sprzedaż rozpocznie się 9 grudnia. Zysk ze sprzedaży biletów będzie w całości przeznaczony na cele charytatywne Caritas Poznań.
 
Bilety w cenie 250 zł (I strefa, 120 miejsc) i 150 zł (II strefa, 120 miejsc) można nabyć w siedzibie Fundacji Signum Caritatis w Poznaniu, Rynek Wildecki 4a (budynek za domem parafialnym) od poniedziałku do piątku w godz. 9-15 lub zamówić drogą mailową. Rezerwacje mailowe należy zgłaszać na adres [email protected]. Płatności za bilety można dokonać przelewem na konto podane w  mailu zwrotnym albo gotówką w siedzibie Fundacji. Dostępność miejsc można sprawdzić na stronie Fundacji www.signumcaritatis.pl.
 
Organizatorami Koncertu są agencja Prestige MJM oraz Teatr Muzyczny w Poznaniu, a  współproducentem TVP.
 

 

Galeria