Wyjątkowa Emeli Sandé w prestiżowym ICE Kraków!

23 stycznia 2018

Świetne parametry akustyczne i widownia okalająca scenę Sali Audytoryjnej ICE Kraków Congress Centre, w której wystąpi Emeli Sandé, sprawią, że fani artystki zapamiętają jej koncert na długo! Brytyjska wokalistka roku 2017 zaśpiewa po raz pierwszy w Polsce już za około miesiąc! Wejściówki wciąż są w sprzedaży.

 

Świetna artystka wymaga doskonałej oprawy scenicznej. Bez wątpienia Emeli Sandé na nią zasługuje! Koncert wokalistki odbędzie się w niezwykle prestiżowym ICE Kraków Congress Centre – jednym z najbardziej nowoczesnych tego typu obiektów w Polsce, działających od ponad trzech lat. Brytyjska wokalistka 2017 roku wystąpi w największej z sal dostępnych w ICE – Audytoryjnej. Została ona zaprojektowana w taki sposób, by móc przyjmować różne typy wydarzeń – zarówno te związane z przemysłem spotkań, jak kongresy i konferencje, jak również z koncertami  największych gwiazd. Od otwarcia obiektu w październiku 2014 roku na scenie tej właśnie sali występowali m.in.: Dianne Reeves, Max Richter, Kraftwerk, Brodka, Diana Damrau, Nigel Kennedy, czy Chris Botti, a to tylko kilkoro artystów,  którzy gościli w ICE Kraków.


– Projekt akustyczny Sali Audytoryjnej pozwala nam dostosowywać parametry akustyczne w zależności od tego, czy grana jest muzyka klasyczna, czy rozrywkowa, ilu muzyków znajduje się na scenie, a także od ich rozmieszczenia – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, które jest operatorem ICE Kraków Congress Centre. – Nadchodzący koncert Emeli Sandé na pewno przyciągnie do ICE Kraków jej fanów z całej Polski. Jestem tego pewna! Co więcej, już teraz wiem, że będą się świetnie bawić, a warunki, które im zaoferujemy sprawią, że to wydarzenie zapamiętają na długie lata – zapewnia Izabela Helbin.

 

 

Sala Audytoryjna Centrum Kongresowego ICE Kraków jest jedną z najlepszych sal wielofunkcyjnych w Polsce. Od początku była projektowana jako koncertowo – kongresowa. Świadczyć o tym może chociażby decyzja architektów, dotycząca samej jej formy. Jest to bowiem sala typu „półwinnica” z częściowo frontalną widownią oraz balkonami (tzw. gronami), okalającymi scenę z trzech stron.


– Sale tego typu od lat uznawane są za jedne z najlepszych miejsc do grania muzyki na żywo, gdyż zapewniają nie tylko doskonałe warunki akustyczne, ale również bliskość odbiorcy i muzyków – mówi Michał Zalewski, rzecznik prasowy ICE Kraków Congress Centre. Podczas koncertu Emeli Sandé, udziałem widowni będą nie tylko doskonałe warunki akustyczne i nagłośnieniowe, ale fani będą mieć swoją idolkę niemal na wyciągnięcie ręki. To z pewnością zwiększy komfort uczestnictwa w wydarzeniu.

 

 

Koncert Emeli Sandé 22 lutego w ICE Kraków Congress Centre będzie pierwszym wydarzeniem, jakie agencja Prestige MJM zorganizuje w tym miejscu. Ale już wiadomo, że nie ostatnim. 19 października na deskach Sali Audytoryjnej wystąpi The Royal Moscow Ballet z klasycznym przedstawieniem „Jezioro Łabędzie”. Wejściówki na oba wydarzenia można nabywać poprzez strony www.bilety.imprezyprestige.com oraz eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik w całym kraju.