19 listopada 2018

Dave Matthews Band po kilku latach od swojego pierwszego historycznego koncertu w ERGO Arenie ponownie wystąpi w Polsce. Czy i tym razem „przeprosi” polskich fanów? A co na temat zbliżającego się koncertu ma do powiedzenia branża muzyczna?

 

Przez niektórych ekspertów muzycznych Dave Matthews jest uznawany za jednego z najbardziej rozchwytywanych tajemniczych artystów na świecie, a liczba krytyków jest wprost proporcjonalna do jego miłośników. Za to on sam przez dziennikarzy muzycznych jest chętnie porównywany do takiej gwiazdy amerykańskiej kultury jak Bruce Springsteen.
– Jeśli chodzi o rynek amerykański, to Dave Matthews stał się ikoną muzyki, tak samo jak Bruce Springsteen, z jedną małą różnicą: każdy wie, jak Bruce wygląda, jak się porusza, natomiast Dave broni się samą muzyką płynącą prosto z serca. Jednak nie można zaprzeczyć, że obaj utożsamiają ducha i kulturę zza oceanu – komentuje Mikołaj „Jaok” Janusz, dziennikarz muzyczny.

 

Porównanie nie wydaje się nad wyrost, wystarczy prześledzić wypowiedzi po pierwszym koncercie zespołu w naszym kraju, który odbył się 28 października 2015 roku w ERGO Arenie na pograniczu Gdańska i Sopotu.
– Wiele lat czekałem na to, aż Dave Matthews przyjedzie do Polski. Jestem wprost zachwycony koncertem!  – skomentował krótko Tomasz Kasprzyk, dziennikarz muzyczny, natomiast legendarny radiowiec Roman Rogowiecki dodał: To duże wydarzenie, ponieważ ten zespół, po pierwsze: nie często przyjeżdża do Europy, a po drugie: jest to zespół świetny muzycznie, lubię piosenki grane od serca, a nie tak, jak na płycie.

 

 

Artystę jak również fanów łączy specyficzna wieź, którą zauważył dziennikarz muzyczny Mariusz Owczarek:
– Polscy fani byli wszędzie z tym zespołem i to było również widać na koncertach, bo wiele razy dawali znać zespołowi, że czekają wreszcie na ten koncert w Polsce. Dave Matthews jest bardzo sympatycznym, skromnym i otwartym człowiekiem, a najlepszym tego przykładem są jego wspólne zdjęcia z fanami, którzy złapali artystę, gdy ten zwiedzał miasto.

 

Aż trudno uwierzyć, że na ten wieczór fani czekali ponad 20 lat! Podczas koncertu trzy lata temu Dave przeprosił Polaków za to, że dotarcie do naszego kraju zajęło muzykom tak wiele czasu, na co zgromadzeni fani zareagowali owacją braw. Kolejne godziny świetnej muzyki były swoistą rekompensatą za wiele lat oczekiwań.

Zaledwie trzy lata od gdańskiego koncertu Dave Matthews postanowił ponownie wystąpić w naszym kraju. Czy „przeprosi” polskich fanów podczas warszawskiego koncertu, który odbędzie się już za cztery miesiące?

 

Koncert Dave Matthews Band odbędzie się 25 marca 2019 roku w hali COS Torwar Warszawa.  Bilety można nabywać za pośrednictwem strony: www.prestigemjm.com.