Wspaniały chór i orkiestra u boku Andrei Bocellego!

13 czerwca 2022

Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego w Gdyni oraz Orkiestra Akademii Beethovenowskiej będą miały zaszczyt wystąpić u boku najbardziej ukochanego tenora świata! Andrea Bocelli zaśpiewa w ich akompaniamencie na jego największym w tym roku koncercie w Polsce. 19 sierpnia wypełniony po brzegi Stadion PGE Narodowy rozbrzmi w dźwiękach melodii wykonanych przez najlepszych polskich muzyków oraz włoskiego mistrza belcanta. Sprawdźcie, kim są artyści, którzy wystąpią u boku maestro.

 

Andrea Bocelli – mistrz pop-opery słynie z najpiękniejszej muzycznej oprawy swoich koncertów i z niesamowitą starannością dobiera muzyków, którzy stają z nim na scenie. Tenor pracował z największymi artystami na świecie takimi jak: Luciano Pavarotti, Sarah Brightman, Josh Groban, Celine Dion, Ariana Grande, Jennifer Lopez, Christina Aguilera, Ed Sheeran, Dua Lipa czy Tony Bennett. Dlatego Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego oraz Orkiestra Akademii Beethovenowskiej to najlepsi z najlepszych.

 

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej

 

Krakowska orkiestra powstała w 2003 roku to jeden z czołowych polskich zespołów symfonicznych młodego pokolenia. W jej szeregi wchodzą najwybitniejsi absolwenci europejskich szkół muzycznych, nazywani “muzycznymi snajperami” przez każdego, kto miał okazję z nimi współpracować. A byli to nie tylko przedstawiciele muzyki klasycznej! Orkiestra Akademii Beethovenowskiej znana jest ze swojej brawury w podejmowaniu się najróżniejszych projektów. I tak obok festiwali muzyki klasycznej czy filmowej formacja występowała także w wydarzeniach takich jak Orcheston, grając utwory muzyki elektronicznej czy Czułe Struny Natalii Kukulskiej, gdzie wykonywała utwory Fryderyka Chopina w nowatorskich aranżacjach symfonicznych. W każdym wydaniu orkiestra zachwycała!

 

  • Pracując orkiestrami, nie tylko w Polsce, ale i za granicą, zwracam uwagę na (…) kompetencje, na to czy muzycy w orkiestrze są tak zwanymi “snajperami”. A także na pierwiastek ludzki: czy nawiązuje się z tymi ludźmi kontakt pozamuzyczny, czy są otwarci. I dokładnie tak jest z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej! – komentował współpracę z tą orkiestrą Krzysztof Herdzin, aranżer utworów w projekcie Czułe Struny.

 

 

  • Orkiestra Akademii Beethovenowskiej to turbo uzdolnieni ludzie, piekielni pasjonaci. To są naprawdę szaleni muzycy, a do tego grają tak doskonale! To jedna z najlepszych orkiestr w Polsce, która nie boi się niczego – komentował z kolei Gromee przy okazji współpracy z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej przy projekcie Orcheston.

 

Orkiestra ta oprócz wspaniałych występów na żywo ma na koncie wiele współpracy i nagrań z największymi wytwórniami takimi jak m.in. Universal Music Polska, pracy przy ścieżkach dźwiękowych dla gigantów takich jak Warner Bros czy Monolith oraz kooperacji z kompozytorami pokroju Hansa Zimmera.

 

Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

 

Gdyński chór to formacja, która z Andreą Bocellim zna się nie od dziś! W 2019 roku grupa towarzyszyła tenorowi na scenie wypełnionej po brzegi Ergo Areny w Gdańsku. Publiczność zachwyciła się wtedy mocą, z jaką śpiewał chór oraz tym, jak idealnie dopełniał niesamowity głos Andrei Bocellego. Nic dziwnego, że po takim sukcesie maestro dalej chce współpracować z formacją!

 

 

  • Dobór odpowiedniego chóru na koncert taki jak ten jest niesamowicie istotny. Fenomenalny głos Andrei Bocellego musi wybrzmieć w pełni. Chór daje mu oparcie i dopełnia magię dźwięku. Sam maestro jest bardzo wymagający w tej kwestii, dlatego cieszymy się na współpracę z Akademickim Chórem Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, który nie tylko sprosta zadaniu, ale zrobi to śpiewająco – komentował Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, organizującej koncert Andrei Bocellego na PGE Narodowym.

 

Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego w Gdyni może pochwalić się nie tylko występem z Andreą Bocellim. Formacja ta działając już od 2001 roku ma na koncie wydarzenia kulturalne, uroczystości oraz liczne konkursowe statuetki – nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami. Chór także uczestniczy w nagraniach radiowych, telewizyjnych, produkcji filmowych i płyt CD.

 

Andrea Bocelli na stadionach

 

Występ Andrei Bocellego 19 sierpnia na PGE Narodowym będzie jego największym w tym roku koncertem w Polsce. Bijący rekordy popularności tenor jednak na tym nie poprzestaje! Już w następnym roku, 26 sierpnia 2023 zapowiedziany jest kolejny ogromny koncert – tym razem na Stadionie Śląskim w Chorzowie. taka skala koncertów tenora w naszym kraju wskazuje tylko na jedno – Polska po prostu kocha Bocellego! I to z wzajemnością!

 

Kocham Polskę (…), kocham wrażliwość jego mieszkańców; kocham wielkich artystów, których ten kraj podarował światu; pomniki i kościoły, których wieże wznoszą się nad wieloma miastami – wyznał artysta przy okazji swojej ostatniej wizyty w naszym kraju.

 

Bilety na koncert Andrei Bocellego kupicie na: biletserwis.pl. Organizatorem koncertów tenora na PGE Narodowym i Stadionie Śląskim jest agencja Prestige MJM.