1 lutego 2019

Wszystkie przewody, gniazdka, mikrofony, głośniki, światła, tony żelaza do budowy sceny są nagle nieważne, gdy wychodzi na scenę on: Dave Mathhew! Jego band niczym Apollo zaprasza do swojej krainy piękna i muzyki. Koncert Dave Matthews Band sprawia, że chociaż na krótki moment wszyscy stajemy się jednością i zapominamy o troskach życia codziennego. Przecież każdy chce być w pełni wolny, chociaż przez chwilę! Niosący wolność band zagra w Polsce już 25 marca 2019 w hali COS Torwar w Warszawie.

 

Wszyscy, którzy byli na koncercie Dave Matthews Band potwierdzą, że zostali uczestnikami czegoś wyjątkowego, wręcz mistycznego. Każdy dźwięk, wydobywany przez muzyków, jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju.

 

–  Jesteśmy trochę jak grupa jazzowa Preservation Hall. Wszyscy jesteśmy wolni, nikt nie gra swojej części, bo tylko wyobrażamy sobie, że to jest w równoległym czasie. A wszystko jakoś razem się składa. I to jest właśnie wolność. To jest tak, jakbyśmy po prostu postanowili zrobić razem hałas, a ten hałas brzmi perfekcyjnie, i uczucie też jest perfekcyjne. I to jest najlepsze wyjaśnienie, jakie potrafiłem znaleźć – komentuje Dave Matthews w wywiadzie dla CBS This Morning.

 

Dla samego artysty muzyka jest czymś więcej niż zapisem nutowym i tekstem. W każdej wyśpiewanej frazie wyszukuje siły, która sprawi, że publiczność się zjednoczy i wspólnie przeżyje niewyjaśnione rzeczy.

 

 

– Pamiętam jak byłem na wycieczce w Afryce. Kobiety śpiewały i grały na bębnach, a mężczyźni tańczyli wokół ognia. Ta muzyka jest niezwykle transformacyjna. To muzyka etniczna – jakieś 50 piosenek, które mają po 50 tysięcy lat. Mimo to są niewiarygodnie nowe. To nowość, bo może i są stare, ale duch tej muzyki jest w powietrzu, w przestrzeni i jest to niewyobrażalnie cudowne uczucie. Porównać to mogę do poznawania i wsłuchiwania się w piosenkę śpiewaną przez ptaka. To jednoczy nas z Ziemią w taki sposób, w jaki powinniśmy być z nią połączeni – dodaje Dave.

 

Poznać opisywane przez Dave'a uczucia – chłonąć atmosferę i poczuć muzykę w innym wymiarze – będzie można już niebawem. Koncert Dave Matthews Band odbędzie się 25 marca 2019 roku w hali COS Torwar w Warszawie. Bilety można nabywać za pośrednictwem strony: www.prestigemjm.com.