Wokalistka Evanescence ujawnia nowy utwór “Love Exists”

10 lutego 2017

Znana z zespołu Evanescence wokalistka i kompozytorka Amy Lee wydaje solowy utwór “Love Exists”. Utworowi przygotowanemu specjalnie na tegoroczne Walentynki towarzyszy surrealistyczna okładka autorstwa Jennybird Alcantary. A już 20 czerwca w warszawskiej hali Torwar będziemy mogli na żywo ten hipnotyzujący głos liderki zespołu Evanescence.


Amy o procesie powstawania i inspiracjach stojących za „Love Exist”:
„Kiedy we Włoszech nagrywałam klip do „Speak To Me”, zakochałam się w piosence, jaką usłyszałam tam w radiu. Była to „L’amore Esiste” Francescy Michielin. Chodziła za mną wszędzie, weszła do głowy i nie chciała dać spokoju. Nie mogłam przestać jej słuchać, nawet w drodze do domu. Próbowałam sama poskładać sobie po angielsku słowa tej piosenki z tego co rozumiałam – i w sumie napisałam nową piosenkę. Pokazałam ją później mojemu ulubionemu producentowi – Guy’owi Sigsworthowi, przekonałam, żeby przyleciał do Nowego Jorku i odtworzył ją ze mną na nowo. Dave Eggar dodał do niej cudowną aranżację na smyczki i przez tydzień żyliśmy tą piosenką w studiach nagraniowych Flux Studios pod Nowym Jorkiem.

 


„Nagrywanie jej był pięknym przeżyciem. Fajnie jest tworzyć coś z utalentowaną drużyną, nie bojącą się przekraczać żadnych granic poza tymi, które sama wyznacza. Dzięki Guyowi nauczyłam się nowych rzeczy. Czułam się zaszczycona pracując z kimś, kogo podziwiałam, bez żadnego planu, bez konieczności wydawania całej płyty – po prostu ciesząc się chwilą tu i teraz. Szłam za tym, co podpowiadało mi moje serce – i wyraziłam muzyką to, czego nie da się wyrazić słowami.”

 

 

„Miłość to nie jest prosta sprawa. I objawia się w różnej formie. Potrafi uwierać, wywoływać ból. Łatwiej ją zignorować, niż dać się jej ponieść. Ale łączy nas, mimo że nieraz czujemy się samotni. Czy odważymy się kochać, wiedząc, że to może boleć? Możemy na chwile przestać być cynicznymi, sfrustrowanymi ludzmi opanowanymi przez gniew, którego nie umiemy skontrolować? Miłość jest wszędzie dookoła, nawet w najmroczniejszych zakamarkach. I jest wiele warta. Miłość istnieje”. – Amy Lee


Wspomniany utwór Amy Lee “Speak To Me” pojawi się na ścieżce dźwiękowej do filmu Voice From The Stone (amerykańska premiera w kwietniu 2017). Wokalistka jest aktualnie w studiu z zespołem Evanescence, gdzie pracuje nad nową płytą, której premiera planowana jest jeszcze w tym roku.


Evanescence wystąpi w warszawskim Torwarze 20 czerwca 2017 roku. Wejściówki na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. 

 

Galeria