Wielki powrót! Sweet Noise kolejną gwiazdą Jarocin Festiwal 2016!

16 lutego 2016

Jeden z najważniejszych zespołów polskiego rocka, legendarna, a zarazem owiana aurą tajemnicy, grupa Sweet Noise to kolejna gwiazda Jarocin Festiwal 2016! Nadchodząca edycja najstarszego i najbardziej zasłużonego festiwalu rockowego w Polsce odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca. Zagranicznymi headlinerami tegorocznej odsłony będą formacje: Slayer, The Prodigy oraz Five Finger Death Punch. Wydarzenie po raz kolejny zorganizuje agencja Prestige MJM we współpracy ze Spichlerzem Polskiego Rocka.


Formacja Sweet Noise powstała w 1990 roku w Swarzędzu pod Poznaniem, z inicjatywy Piotra „Glacy” Mohameda. Charyzmatyczny wokalista odnalazł bardzo wcześnie swojego muzycznego brata w osobie gitarzysty Tomasza „Magic’a” Osińskiego. Od samego początku istnienia na polskiej scenie zespół dostarczał swoją muzyką energii nieporównywalnej z nikim innym. Prawdziwość i autentyzm dźwięków i tekstów poruszała fanów i zapadała na długo w pamięci. Sweet Noise był zawsze wybuchowy, rewolucyjny, dziki, wzruszający, przejmujący i unikatowy. W latach 1990 – 2007 grupa wydała pięć albumów polskojęzycznych oraz trzy anglojęzyczne.  Ostatnim, ósmym studyjnym wydawnictwem zespołu była płyta "The Triptic". W tym okresie drogi muzyczne członków zespołu na kilka lat rozeszły się, a Glaca skoncentrował się na projekcie My Riot.

 


To dla mnie bardzo ważny moment. Przez wiele lat czekaliśmy z Magikiem na to, aż nasze drogi ponownie się zejdą oraz dojrzejemy do faktu, że – w obliczu zaistniałych w kraju okoliczności – Sweet Noise jest znowu potrzebny oraz, że my też go potrzebujemy. Nasze działania zawsze opierały się na szczerości i potężnym zaangażowaniu w losy Polski. Od początku używaliśmy do tego twardego języka. W  2016 roku ponownie pojawiła się sytuacja, w której Sweet Noise ze swoją odwagą mówienia o rzeczach ważnych jest znów bardzo potrzebny – przyznał Piotr Mohamed.


Występ podczas Jarocin Festiwal 2016 to niewątpliwie wydarzenie, na które od lat czekali wszyscy fani formacji. Jak zdradził lider Sweet Noise, jarocińska publiczność będzie miała okazję usłyszeć podczas tegorocznej edycji utwory powstałe na przestrzeni całej aktywności zespołu, zagrane w klasycznym, pełnym składzie:
Jako zespół wracamy z mocnym przekazem o znaczeniu wolności oraz szacunku dla ludzi, dla godności ludzkiej i piękna, jakim jest życie. Ponownie użyjemy do tego wszystkich narzędzi, które mieliśmy dotychczas, czyli muzyki i słów z przekroju całej naszej działalności. W Jarocinie zagramy utwory z płyt: "Respect", "Getto", "Czas ludzi cienia", a także kilka piosenek z „The Triptic" i "Revolty". To będzie Sweet Noise w pełnym składzie –  ze mną, z Magikiem, gitarzystami X, dwoma bębniarzami oraz basistą. Na pewno jest to ważna informacja dla fanów, którzy powoli tracili wiarę w naszą reaktywację. Czekaliśmy na odpowiednią chwilę i kontekst do działania. Myślę, że Sweet Noise będzie zawsze wracał w ważnych momentach. Dlatego że jesteśmy czymś więcej niż zespołem. Reprezentujemy konkretną postawę życiową, wolną myśl i rewolucyjne poglądy. Mamy kredyt zaufania u naszych fanów i energię która pozostaje w sercu i pamięci na zawsze.


Legendarny lider formacji Sweet Noise oraz My Riot przyznaje również, że jarocińska scena to dla niego miejsce szczególne:
Uważam, że ludzie zbyt mocno kojarzą dziś Jarocin z konkretnymi zespołami czy rodzajem muzyki. To, co według mnie jest prawdziwą ideą festiwalu w Jarocinie, to właśnie aura miejsca, gdzie działy się rzeczy ważne dla Polaków, które kształtowały ich na całe lata. Wydaje mi się, że jeśli polskie zespoły odnowią właśnie tę stronę odczuwania Jarocina i dzielenia się z ludźmi potrzebą manifestacji zmian, niezależności i samodzielnego myślenia, fakt, czy jest to punk-rock, metal czy rock, ma dużo mniejsze znaczenie. Ważne, by z Jarocina nigdy nie znikała zaangażowana muzyka. Nie wystarczy mieć 45 lat i nadal nazywać siebie punkowcem. Ważne, by być tym punkowcem i muzycznym rewolucjonistą  głęboko w sercu.


Na przestrzeni lat zespół Sweet Noise był wielokrotnie wyróżniany w plebiscytach muzyki rockowej i heavymetalowej. Występował także na licznych festiwalach w tym: na festiwalu w Jarocinie, Le Printemp de Bourges we Francji, czy Wacken Open Air w Niemczech. Grupa dwukrotnie otrzymała także nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. 

 

Jarocin Festiwal 2016 odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca 2016 roku. Wcześniej ogłoszeni artyści to: Slayer, The Prodigy, Five Finger Death Punch, TSA, Farben Lehre, Oberschlesien, Luxtorpeda, Koniec Świata, Kabanos oraz Kobranocka. Trzydniowe karnety na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. 

 

 

Galeria