Wielki koncert Preisner's Music nie dla spóźnialskich!

1 października 2019

Jubileuszowy koncert Zbigniewa Preisnera z okazji 40-lecia pracy twórczej kompozytora odbędzie się już w najbliższą sobotę. Wydarzenie potrwa około trzech godzin i lepiej się nie spóźnić! Osoby, które przyjdą po rozpoczęciu wieczoru, nie będą mogły wejść w trakcie koncertu do hali TAURON Areny Kraków. Będzie to możliwe dopiero w przerwie.

 

Muzyka Zbigniewa Preisnera, znana i nagradzana na całym świecie, jest specyficzna. „Grają” w niej nie tylko dźwięki orkiestry, śpiewają wokaliści, ale wielką rolę odgrywa cisza i różne natężenie głośności. Aby słuchacze mieli komfort obcowania z wielką sztuką w najlepszych warunkach, organizator, na wyraźną prośbę jubilata, postanowił o niewpuszczaniu do hali osób, które spóźnią się na koncert. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 21:00 – tak, aby każdy zdążył dojechać na czas. Bramy otwarte będą już od godziny 19:30.

 

Przewiduje się, że koncert potrwa około trzech godzin. Po mniej więcej 80 minutach zaplanowano 20-minutową przerwę. W czasie trwania występu nie będzie możliwości przemieszczania się po hali. – Musimy mieć świadomość, że każdy krok, puknięcie czy rozmowa – w momencie, gdy na scenie rozbrzmiewa cicha muzyka, albo gdy nic z niej nie dobiega – będą słyszalne. Takie sytuacje dekoncentrują nie tylko dyrygenta, ale także pozostałych muzyków i zwyczajnie przeszkadzają widzom. Proszę zatem o wyrozumiałość, a przede wszystkim o punktualność – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która organizuje koncert Preisner's Music z okazji 40-lecia pracy artystycznej kompozytora.

 

W czasie występu Zbigniew Preisner wystąpi w roli dyrygenta. Na kilkupoziomowej scenie zaprezentują się także: Lisa Gerrard, Teresa Salgueiro, Edyta Krzemień, muzycy-soliści:Zbigniew Paleta, Dominik Wania, Józef Skrzek, Marta Mogielnicka, Jerzy Główczewski, Jacek Ostaszewski i Piotr Sałajczyk. Towarzyszyć im będą orkiestra Sinfonia Varsovia i Chór Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Zobaczymy także Wrocławski Teatr Pantomimy i gości specjalnych: aktora Jerzego Trelę i modelkę Anję Rubik.
Preisner's Music odbędzie się już w najbliższą sobotę, 5 października w TAURON Arenie Kraków. Bilety są jeszcze do nabycia poprzez stronę www.prestigemjm.com.