Wielki koncert charytatywny “Ostrów dla Ukrainy”

1 marca 2022

Maciej Balcar, Big Cyc, Czarno-Czarni, Pectus i Dagadana – to oni 7 marca zagrają charytatywnie w Ostrowie Wielkopolskim! Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przekazany na pomoc Ukrainie. Wielki koncert w Arenie Ostrów pozwoli nie tylko zebrać dodatkowe środki na dalszą pomoc dla mieszkańców Ukrainy, ale też zjednoczyć wszystkich ludzi dobrej woli. Tylko bowiem łącząc siły możemy pokonać zło, z którym przyszło nam się obecnie zmierzyć. Bilety na koncert do kupienia na stronie: biletserwis.pl.

 


Ostrów Wielkopolski pokazał już, że ma ogromne serce. Pomoc dla Ukrainy płynie z całego miasta i okolic – mieszkańcy tłumnie angażują się w zbiórki zapełniając po brzegi Dom Polsko – Ukraiński, organizują noclegi i transporty dla potrzebujących. 
Koncert w Arenie Ostrów to kolejna inicjatywa mająca na celu pomoc naszym wschodnim sąsiadom. Podczas charytatywnego wydarzenia “Ostrów dla Ukrainy” wystąpią artyści związani z miastem: Maciej Balcar, Big Cyc oraz Czarno-Czarni, a także rzeszowska grupa Pectus. Gościem specjalnym będzie ukraińsko-polski zespół Dagadana (w czerwcu 2019 roku grupa była gościem jednego z największych festiwali europejskich w Glastonbury).

 

Beata Klimek, Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego (czwarta z prawaej) wraz z urzędnikami i osobami zaangażowanymi poinformowała podczas konferencji prasowej o obecnie prowadzonej pomocy, jaką otrzymuje społeczność ukraińska w mieście. Obok niej Jacek Jędrzejak, muzyk zespołu Big Cyc, który weźmie udział w specjalnym koncercie charytatywnym

 

– Ostrów Wielkopolski jest pełen dobrych ludzi, którzy chcą pomagać naszym przyjaciołom zza wschodniej granicy. Ostatnie dni, ogromna zbiórka darów i całe mnóstwo ofert pomocy dla rodzin z Ukrainy pokazały to doskonale. Jestem jednak przekonana, że koncert “Ostrów dla Ukrainy” pokaże to jeszcze lepiej. Każdy bilet na to wydarzenie to konkretna i wymierna pomoc dla naszych sąsiadów – mówi Beata Klimek, Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Aby każdy mógł uczestniczyć w wydarzeniu oraz pomóc tak, jak tylko potrafi, na koncert na wszystkie miejsca obowiązują bilety w trzech kategoriach cenowych: 54 zł, 108 zł i 216 zł (w cenach zawarty jest VAT). Każdy mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego i regionu będzie mógł więc zakupić bilet, w takiej cenie, na jaką go aktualnie stać. Wszyscy polscy artyści oraz pracownicy stojący za tym wydarzeniem zrzekają się wszelkich dochodów, a całość zebranych środków przekazana będzie na pomoc Ukrainie.

 

– Dzięki dużej skali przedsięwzięcia, możemy zrobić to w  znaczący sposób. Precyzyjny cel zostanie określony w zależności od aktualnych, zmieniających się potrzeb – tak, aby pomoc Ostrowa Wielkopolskiego niosła największy możliwy pożytek dla obywateli Ukrainy – dodaje Maria Szeląg, dyrektor Ostrowskiego Centrum Kultury.


Cel jest prosty – niech żadne miejsce się nie zmarnuje! Bo każda zakupiona wejściówka to realna pomoc.


Niech Arena Ostrów wypełni się dobrem po brzegi! Mieszkańcy, urzędnicy, partnerzy, organizatorzy, artyści i przyjezdni – wszyscy na równi wspieramy Ukrainę. Koncert “Ostrów dla Ukrainy” będzie okazją, aby nie tylko nieść pomoc, ale także wspólnie połączyć się w przeżywaniu tych trudnych chwil – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

 

Janusz Stefański z agencji Prestige MJM opowiadał o szczegółach charytatywnego koncertu, jaki 7 marca odbędzie się w Arenie Ostrów

 

Na koncert zostaną zaproszeni mieszkańcy Ukrainy przebywający aktualnie w naszej okolicy. W tych trudnych czasach musimy zawalczyć o dobro. Zróbmy to razem!

 

Wszystkich, którzy pragną dołożyć swoją cegiełkę do pomocy Ukrainie zapraszamy na koncert 7 marca w Arenie Ostrów. Bilety na to wydarzenie można kupować na: biletserwis.pl. Wydarzenie będzie miało niepowtarzalną oprawę, towarzyszyć mu będą dodatkowe atrakcje, więcej szczegółów wkrótce!

 

Organizatorami koncertu są: agencja Prestige MJM, Ostrowskie Centrum Kultury oraz Arena Ostrów. Na wydarzenie zaprasza Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek.