9 kwietnia 2013

Promocja koncertu Roda Stewarta, który wystąpi 14 września na Stadionie Miejskim w Rybniku, ruszyła na bardzo szeroką skalę. Jednym z jej charakterystycznych elementów jest reklama wielkoformatowa w największych miastach w Polsce.

Koncert Roda Stewarta na Stadionie Miejskim w Rybniku za pomocą wielkiego formatu jest promowany w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku. W każdym z przypadków są to najbardziej oblegane punkty komunikacyjne tych miast. 
 
W Warszawie reklama znajduje się przy Alejach Jerozolimskich naprzeciwko Rotundy. Nośnik usytuowany jest w samym centrum stolicy, przy najbardziej ruchliwym skrzyżowaniu Warszawy – ul. Marszałkowskiej z Al. Jerozolimskimi. W pobliżu znajduje się m. in. Galeria Centrum, Zara, H&M, Hotel Polonia, Hotel Novotel, stacja metra Centrum, Pałac Kultury i Nauki, liczne banki, restauracje, kawiarnie i puby. Liczba osób przemieszczających się w pobliżu nośnika sięga kilkudziesięciu tysięcy dziennie. 
 
 
Średni miesięczny trafic wynosi w tym przypadku ponad 2 000 000.  Nośnik jest oświetlony więc reklama jest doskonale widoczna zarówno w dzień jak i w nocy – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która wspólnie z Radiem Złote Przeboje i Urzędem Miasta w Rybniku jest organizatorem koncertu Roda Stewarta.
 
W ścisłym centrum znajduje się również reklama we Wrocławiu. Nośnik położony jest w miejscu o kluczowym znaczeniu komunikacyjnym. – To bezpośrednie sąsiedztwo Rynku Starego Miasta i Placu Solnego. W tych rejonach jest naprawdę ogromne natężenie ruchu pieszego i samochodowego. Średni miesięczny traffic wynosi w tym przypadku ponad 1 500 000 – przekonuje Janusz Stefański z Prestige MJM. 
 
Warto również podkreślić, że wszystkie nośniki mają imponujące rozmiary. Wrocławska reklama koncertu Roda Stewarta ma łączną powierzchnię 208 metrów kwadratowych. Jeszcze bardziej okazała jest ta, która znajduje się w Warszawie. Jej powierzchnia to 458 metrów kwadratowych. Największy jest nośnik w Gdańsku, który reklamuje jednak dwa koncerty: Roda Stewarta i Bon Jovi. Jego rozmiar to około 865 metrów kwadratowych. Znajduje się on naprzeciwko dworca PKP przy głównej arterii komunikacyjnej Trójmiasta. To miejsce o bardzo dużym natężeniu ruchu. 
 
Promocja za pomocą reklamy wielkoformatowej rozpoczeła się 1 kwietnia i potrwa do 1 maja. Równolegle prowadzona jest kampania promocyjna w największych ogólnopolskich telewizjach i rozgłośniach radiowych, a także w mediach drukowanych. – Szacujemy, że wartość promocji całego wydarzenia sięgnie kilku milionów złotych – dodaje Mateusz Pawlicki z Prestige MJM. 
 
Organizatorzy koncertu Roda  Stewarta przypominają również, że w sprzedaży znajdują się cały czas bilety na to wydarzenie. Można je nabywać za pośrednictwem stron www.imprezyprestige.com i www.eventim.pl oraz w salonach EMPIK, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju.