Wielki format Jarocin Festiwal 2015! Promocja miasta za kilka milionów!

22 kwietnia 2015
Warszawa i Wrocław to dwa miasta, w których festiwal w Jarocinie zaistniał na ogromną skalę. Wszystko za sprawą reklam wielkoformatowych, których łączna powierzchnia to aż 470 metrów kwadratowych! Ich cena katalogowa szacowana jest na ponad 200 tysięcy złotych. To jednak zaledwie jeden z elementów kampanii promocyjnej, której wartość wyniesie kilka milionów złotych. Taka sytuacja w długiej historii festiwalu ma miejsce po raz pierwszy.
 
Szczególnie imponująca jest reklama wielkoformatowa, która pojawiła się w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich. Jej rozmiar to aż 298 metrów kwadratowych. Znajduje się ona w bezpośrednim sąsiedztwie Hotelu Marriott, Dworca Centralnego, czy Pałacu Kultury i Nauki. 
 
To zdecydowanie jedno z najbardziej ruchliwych miejsc w całej Warszawie. Dzięki temu docieramy do bardzo dużej liczby osób. Dotyczy to zarówno mieszkańców stolicy, jak i osób, które odwiedzają ją każdego dnia – przekonuje Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM, która jest organizatorem Jarocin Festiwal 2015.
 
 
Wartość reklamy, która znajduje się w Warszawie szacowana jest na 112 tysięcy złotych. Niewiele od promocji w stolicy odbiega skala działań, które prowadzone są we Wrocławiu. Tam wielki format informujący o festiwalu w Jarocinie ma powierzchnię 172 metrów kwadratowych. Reklama znajduje się przy ulicy Kazimierza Wielkiego, niedaleko Placu Dominikańskiego, a jej cena katalogowa to prawie 100 tysięcy złotych. 
 
Warto dodać, że w skali miesiąca  jest ona widoczna średnio dla 1 295 309 osób. Tak wynika przynajmniej z precyzyjnych wyliczeń firmy badającej natężenie ruchu w tym miejscu. Oznacza to, że informacja o festiwalu dotrze do naprawdę dużej liczby wrocławian – wyjaśnia Janusz Stefański z Prestige MJM.
 
Promocja festiwalu za pomocą reklam wielkoformatowych ruszyła wraz z początkiem kwietnia. Nośniki będą widoczne aż do końca miesiąca. To jednak zaledwie jeden z elementów kampanii, której łączna wartość sięgnie kilku milionów złotych. Złożą się na nią reklamy w ogólnopolskich telewizjach, największych tytułach prasowych, najpopularniejszych portalach internetowych, czy najchętniej słuchanych stacjach radiowych. 
 
Do tego dojdą działania redakcyjne. W promocję wydarzenia zaangażują się największe media ogólnopolskie, regionalne i lokalne. Szczególnie widoczna na tym polu będzie aktywność Rock Radia, które jest głównym patronem medialnym festiwalu. A warto podkreślić, że na jego pokładzie znajdują się najbardziej rozpoznawalni dziennikarze muzyczni w kraju – Mikołaj Lizut, Piotr Kędzierski, Tymon Tymański czy nawet Kuba Wojewódzki. 
 
Ta promocja będzie wyjątkowa i co najważniejsze odbędzie się na terenie całego kraju. Obejmie ona największe miasta w Polsce. Zanosi się na zupełnie inną jakość niż miało to miejsce do tej pory. Podejście organizatora jest pod tym względem bardzo poważne i długofalowe – cieszy burmistrz Jarocina Adam Pawlicki.
 
 
 
Jarocin Festiwal 2015 będzie odbywać się od 17 do 19 lipca. Jego zagraniczną gwiazdą będzie Peter Hook z Joy Division. Poza tym, na scenie pojawią się polscy wykonawcy – Voo Voo, Big Cyc, Tymon & The Transistors, Curly Heads, Lao Che, Skubas, Budzy i Trupia Czaszka oraz Mama Selita. Wkrótce organizatorzy ogłoszą kolejnych artystów.
 
Karnety na festiwal można nabywać za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, Ticketpro.pl, Eventim.pl oraz w salonach EMPIK na terenie całego kraju. Do końca miesiąca będą one kosztować 140 zł. Później ich cena wzrośnie.