10 stycznia 2014
Ponad 537 metrów kwadratowych ma powierzchnia reklamy wielkoformatowej promującej koncert 30 Seconds to Mars. Warto zresztą zauważyć, że duży rozmach będzie miała cała kampania prowadzona przy okazji tegorocznej wizyty zespołu w Rybniku. Jej wartość szacowana jest na blisko 10.000.000 złotych!
 
Można powiedzieć, że wizytówką rozpoczynającej się właśnie kampanii promocyjnej koncertu 30 Seconds to Mars jest reklama wielkoformatowa, którą mogą podziwiać mieszkańcy Warszawy. Nośnik znajduje się w centralnym punkcie miasta, na skrzyżowaniu ulicy Marszałkowskiej z Alejami Jerzolimskimi tuż przy Pałacu Nauki i Kultury. 
 
W tym przypadku wrażenie muszą robić przede wszystkim rozmiary reklamy – podkreśla Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM, która wspólnie z Urzędem Miasta w Rybniku jest organizatorem koncertu 30 Seconds to Mars. 
 
Łączna powierzchnia reklamy to ponad 537 metrów kwadratowych. Według różnych szacunków w tym miejscu powinna ona zostać dostrzeżona przez około 1 500 000 osób. 
 

 
Reklama jest doskonale widoczna. Trudno znaleźć lepszą lokalizację w Warszawie i generalnie w całym kraju. To wielka sprawa, że Rybnik jest promowany w ten sposób – podkreśla Adam Fudali, prezydent Rybnika.
 
Organizatorzy koncertu obliczyli, że wartość całej kampanii promocyjnej koncertu 30 Seconds to Mars wyniesie około 10.000.000 złotych. To kwota porównywalna do wartości działań prowadzonych przy wcześniejszych wydarzeniach organizowanych na Stadionie Miejskim w Rybniku.  Wystarczy przypomnieć, że kampania ubiegłorocznego koncertu Roda Stewarta została wyceniona dokładnie na 9.697.756 złotych, a w przypadku występu grupy Guns N` Roses działania promocyjne miały wartość 9.098.349,57 złotych. 
 
W skład działań promocyjnych poza reklamą wielkoformatową wejdą również inne formy działań outdorowych – billboardy, citylighty, czy reklama w środkach komunikacji miejskiej. Organizatorzy planują również intensywne działania promocyjne w największych ogólnopolskich i lokalnych telewizjach, rozgłośniach radiowych oraz w tytułach prasowych. Reklamy pojawią się również w internecie i swoim zasięgiem obejmą najbardziej rozpoznawalne polskie portale. 
 
Organizatorzy przypominają również, że cały czas można nabywać bilety na koncert 30 Seconds to Mars. Można to robić za pośrednictwem stron: www.imprezyprestige.com, www.ebilet.pl, www.eventim.pl i www.ticketpro.pl oraz w salonach EMPIK, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju.