Wielka scena, garderoby w seminarium i własny stylista

20 czerwca 2018

Kosz owoców, otwarte okna w pokojach hotelowych i udostępnienie kortu tenisowego – to niektóre życzenia z krótkiej listy wymagań, jakie trzeba sprostać, aby Il Divo wystąpiło w piątek, 22 czerwca na wielkim koncercie uświetniającym 1050-lecie biskupstwa poznańskiego.

 

Il Divo koncertowało w Polsce już czterokrotnie, ale pierwszy raz przyjedzie do naszego kraju na występ plenerowy. Areną wydarzenia będzie niezwykły Ostrów Tumski w Poznaniu – kolebka polskiego chrześcijaństwa.

Produkcja ze strony Il Divo, wraz z wykonawcami liczy 24 osoby. Cała ekipa przyjedzie do Poznania tuż po koncercie w Izraelu i już od środy popołudnia zamelduje się w dwóch hotelach. Artyści wyjadą z miasta następnego dnia po show. Kolejny koncert mają zaplanowany 29 czerwca w Brukseli.

 

 

Kwartetowi w Poznaniu towarzyszyć będzie na scenie 6 tancerek. Wokaliści przyjadą ze swoim stylistą, który zadba o ich sceniczny wizerunek. Do dyspozycji artystów będą dwa samochody Mercedesy vany.
Artyści zażyczyli sobie, aby w każdym pokoju hotelowym był kosz ze świeżymi owocami i wodą mineralną Evian. W pokojach mają być otwarte okna.

Sebastien Izambard – jeden z wykonawców – poprosił, aby jego pokój był położony jak najdalej od windy i w najcichszym miejscu w całym hotelu, a okno, by nie wychodziło na ruchliwą ulicę. Przyznaje się, że jest wielkim śpiochem! Z kolei Urs Toni Buhler przyjedzie do Poznania z żoną. Prosił, by z jego pokoju zabrano telefon.
Wokaliści poprosili także, aby w trackie ich pobytu w Poznaniu umożliwić wejście na kort tenisowy, ponieważ chcą rozegrać partię tenisa.

– W dniu koncertu wokaliści korzystać będą z garderób urządzonych w seminarium. Każdy z nich będzie miał do dyspozycji osobne pomieszczenie. Żadnych specjalnych wymagań co do ich urządzenia, artyści nie mieli. Ulokowano tam także biura całej produkcji – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która jest organizatorem koncertu.

 

Scena, na której wystąpi kwartet, ma ponad 40 metrów szerokości.

Będzie 6 ekranów o łącznej wielkości 200 m kw. Zlokalizowane zostaną w tle sceny, po jej obydwu bokach, a także na stanowisku realizatorskim oraz nad brzegiem Warty. Aby publiczność, która zakupiła bilety bądź otrzymała zaproszenia, wygodnie mogła rozsiąść się na krzesłach, położona zostanie specjalna podłoga dla wyrównania terenu. Bezpieczeństwa pilnować będzie ponad 100 osób ochrony, a cała ekipa przygotowująca wydarzenie liczyć będzie około 250.  Organizatorzy – Archidiecezja Poznańska i Agencja Prestige MJM – przewidują obecność na koncercie około 15-tysięcy ludzi.