Wieczór pełen magii ze Zbigniewem Preisnerem – relacja wideo

15 stycznia 2019

Wieczór 10 stycznia 2019 roku okazał się być dla Krakowa niezwykły. Tego dnia "do domu" – jak powiedział sam kompozytor – powróciły napisane w Piwnicy pod Baranami kolędy Zbigniewa Preisnera.

 

Artyści Beata Rybotycka, Edyta Krzemień, Maciej Balcar i Joanna Pocica w koncercie „Zbigniew Preisner i Przyjaciele. Stare i nowe kolędy" otulili magią i skłonili do refleksji komplet publiczności w ICE Kraków. O wyjątkowości kolęd Zbigniewa Preisnera, ich wielowymiarowym przesłaniu i emocjach opowiedzieli nie tylko artyści i widzowie, ale i sam kompozytor – Zbigniewa Preisner.

 


W najbliższych dniach podobnych wzruszeń będą mieli okazję doświadczyć jeszcze słuchacze w Warszawie, Gdańsku, Toruniu i Poznaniu.


„Zbigniew Preisner
i Przyjaciele. Stare i nowe kolędy”.

 

16 stycznia 2019 – w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku
17 stycznia 2019 – w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu
19 stycznia 2019 – w Sali Ziemi w Poznaniu

 

Wszystkie wieczory kolęd rozpoczynać się będą o godzinie 20:00. Bilety, poza koncertem w Gdańsku, na który bilety zostały już wyprzedane, nabywać można za pośrednictwem strony: www.prestigemjm.com.

 

W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska i ogłoszoną przez Prezydenta Warszawy żałobą w dniach 15-17 stycznia 2019 roku informujemy, że koncert "Zbigniew Preisner i Przyjaciele. Stare i nowe kolędy" w COS Torwar, zaplanowany na 15 stycznia, został przełożony na inny termin. O szczegółach poinformujemy najszybciej jak to będzie możliwe. Jeśli nastąpią zmiany dotyczące pozostałych koncertów – będziemy informować na bieżąco.