Ważne informacje porządkowe przed koncertem Bon Jovi

14 czerwca 2013
Generalne otwarcie bram stadionu PGE ARENA nastąpi o godzinie 16:30. Wcześniej, bo o godzinie 15:30, rozpocznie się wpuszczanie na stadion osób posiadających następujące bilety: Diamond Circle VIP Package, Diamond Circle, GC (Golden Circle) Fast Track, Bon Jovi Fan Club. Posiadacze wymienionych biletów będą wpuszczani tylko wejściem od strony ulicy Uczniowskiej (brama numer 12). 
 
Posiadacze biletów w sektorach: Golden Circle, płyta A oraz na trybunach powinni udać się do bram od strony ulicy Żaglowej lub ulicy Marynarki Polskiej. Po pierwszej kontroli posiadacze biletów Golden Circle oraz płyta A muszą skierować się do tuneli numer 1 i 4. Z kolei posiadacze biletów na trybuny będą wchodzić na stadion poprzez górną promenadę. 
 
O godzinie 18:30 rozpocznie się występ supportu, którym będzie zespół IRA. Ten koncert trwał będzie około 45 minut. Około godziny 20.00 na scenie powinien pojawić się zespół Bon Jovi. 
 
Organizatorzy zadbali także o parkingi dla uczestników imprezy. Ogólnodostępne będą parkingi P3 i P4. Cena jednego miejsca parkingowego ustalona została na poziomie 20 złotych. Płatność będzie dokonywana przy wyjeździe z parkingu. Warto również podkreślić, że po zakończeniu koncertu wyjazd z parkingu będzie odbywał się tylko w prawą stronę. W przeciwnym kierunku poprowadzony zostanie ruch pieszych. Takie zasady będą obowiązywały aż do momentu, gdy piesi opuszczą stadion. – Szacujemy, że może to potrwać od 30 do 40 minut – mówią organizatorzy. 
Należy także dodać, że oddzielny parking został przygotowany dla osób posiadających bilety w lożach PGE ARENY. Będzie to parking P1 (w tym przypadku obowiązują specjalne przepustki).
 
Dotarcie na koncert zespołu Bon Jovi powinna ułatwić Szybka Kolej Miejska, która 19 czerwca będzie kursować według specjalnego rozkładu. Pierwszy kurs ze stacji Gdańsk Główny w kierunku stadionu (stacja Gdańsk Stadion – Expo) będzie miał miejsce o godzinie 17:00. Kolejne odjazdy planowane są co 20 minut aż do godziny 19:40. Po zakończeniu koncertu ze stacji Gdańsk Stadion – Expo pierwszy kurs w kierunku stacji Gdańsk Główny będzie miał natomiast miejsce o godzinie 23:00, a ostatni o godzinie 1:20. 
 
W dniu koncertu będzie można również cały czas nabywać bilety na koncert grupy Bon Jovi. Punkt sprzedaży wejściówek zostanie zlokalizowany w specjalnym kontenerze, który będzie mieścił się w pobliżu bramy numer 8 od strony ulicy Żaglowej. 
 
Przy okazji koncertu Bon Jovi na PGE ARENA czynne będą punkty gastronomiczne. Kilka z nich ulokowanych zostanie na murawie stadionu. Pozostałe funkcjonować będą w stałych stadionowych punktach sprzedaży. Ponadto organizatorzy przygotują stoiska z oficjalnymi gadżetami amerykańskiego zespołu. Będę się one znajdowały w trzech miejscach: przy bramie numer 8 (od strony ulicy Żaglowej), na wewnętrznym ringu stadionu oraz na murawie. W punktach sprzedaży gadżetów będzie można płacić jedynie gotówką.