24 października 2016

W tajemnicy przed rodzicami zdawał egzamin do prestiżowej szkoły. Aby utrzymać się na studiach pracował w barze, sklepie z kawą i bibliotece szkolnej. Był też modelem. Wyrzeczenia opłaciły się. Dzisiaj jest jednym z najlepszych skrzypków świata. David Garrett, bo o nim mowa, już 10 grudnia wystąpi w łódzkiej Atlas Arenie. Liczni fani, a zwłaszcza fanki artysty, już nie mogą się doczekać tego koncertu…

 

Julliard School, zwana kuźnią talentów, to legendarna uczelnia spod skrzydeł której wyfrunęło zacne grono światowej klasy muzyków, kompozytorów i artystów różnej profesji m.in. Nigel Kennedy, Itzhak Perlman czy Eric Ewazen, stała się miejscem rozwoju sławnego wirtuoza, Davida Garretta.

 

 

Jako mały chłopczyk, w wieku 4 lat zaczął grać na skrzypcach by zaledwie po 6 latach zagrać swój pierwszy koncert w Filharmonii w Hamburgu. Szybki sukces niezwykle utalentowanego dziecka to wielka duma dla rodziców. Niemniej jednak aplikowanie do prestiżowej nowojorskiej szkoły David odbył bez wiedzy rodziców. Pod pretekstem wizyty u brata udał się na przesłuchanie. Mimo dezaprobaty rodziców, wyjechał i rozpoczął naukę.

 

Jak sam opowiada w wywiadzie dla portalu The Lady, koszt jego nauki wynosił 28, 000 dolarów. Finansowo zdany był tylko na siebie. Pracował w barze, w sklepie z kawą, w bibliotece szkolnej, a także w sklepie Urban Outfitters gdzie dostrzeżono go jako przyszłego modela. Ten etap pozwolił mu zdobyć w łatwy sposób fundusze na rozwój kariery muzycznej. Mimo licznych wyrzeczeń dzisiaj sam podkreśla, jak ogromny był to krok w jego karierze, w trakcie którego czerpał również mnóstwo inspiracji. Garrett zdobył tam nieocenioną wiedzę przy okazji nieustannego doskonalenia swojego warsztatu. Jego dalsze losy to prezentacja niebywałego talentu, wyjątkowej charyzmy i osobowości scenicznej

 

Dziś płyty Davida Garretta sprzedają się w imponującym nakładzie, a sale koncertowy wypełniane są po brzegi wiernymi fanami z całego świata. Najnowsza płyta , zatytułowana „Explosive”, wzbudziła ogromne emocje w świecie muzyki – nie tylko klasycznej. Słynne covery i autorskie projekty absolwenta nowojorskiej szkoły muzycznej usłyszymy już niebawem w Łodzi.

 

Swój unikatowy talent i kunszt muzyczny David Garrett prezentuje na wielu płaszczyznach. Oprócz fantastycznych występów na żywo, jego umiejętności mogliśmy podziwiać także m.in. w filmie "Paganini – Uczeń Diabła", w którym zagrał główną rolę XVIII-wiecznego włoskiego skrzypka. Cieszy nas, że nasze zaproszenie do Polski przyjął nie tylko znakomity showman, ale także niekwestionowany wirtuoz i absolwent słynnej Juilliard School – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM”


Wejściówki można nabywać poprzez strony: prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.