Unikatowe płyty oraz specjalne wydawnictwo na koncercie Preisner's Music

3 października 2019

Na koncercie Preisner’s Music, który odbędzie się już 5 października w TAURON Arenie Kraków, nie zabraknie płyt artysty z jego najpiękniejszą muzyką, oficjalnych partytur z podpisem kompozytora i okolicznościowych wydawnictw. Wszystko będzie można nabyć zarówno przed jak i po koncercie.

 

Stoisko, na którym nabędziemy pamiątki koncertowe, zlokalizowane zostanie naprzeciwko wejścia głównego nr 1. Czynne będzie w dniu wydarzenia od godz. 19:30 – czyli momentu otwarcia bram –  aż do jego zakończenia. W punkcie sprzedażowym będzie można zakupić płyty CD oraz klasyczne winyle, których ceny rozpoczynają się od 50 zł. Na szczególną uwagę zasługuje najnowszy album kompozytora „Melodies of My Youth”, który w oficjalnej sprzedaży znajdzie się dopiero za kilka dni. Zakupić będzie można także krążki, które dotychczas nie pojawiały się w regularnej sprzedaży  w Polsce.

 

Fani mogą być pewni, że będzie w czym wybierać! Na stoisku sprzedażowym znajdą się :
„Blanc (white)”, „Bleu (blue)”, „Danse macabre”, „Dekalog”, „Diaries of Hope”, „Lost and love”
„Melodies of My Youth”, „Podwójne życie Weroniki”, „Preisner’s Voices”, „Requiem dla mojego przyjaciela”, „Rouge (red)”, „Silence, night and dreams”, „Three Colours”, „The History of Eternity”,
„Twilight”, „Valley of Shadows”, „W poszukiwaniu dróg. Nowe i stare kolędy”, „10 łatwych utworów na fortepian”, „2016 Dokąd?”.

 

Oryginalnym pomysłem jest wprowadzenie do sprzedaży partytur wraz z autografem Zbigniewa Preisnera. To z pewnością będzie cieszyło się ogromnym powodzeniem w oczach sympatyków kompozytora.

 

Na uwagę zasługuje również okolicznościowe wydawnictwo, w którym znajdziemy opis sylwetki Zbigniewa Preisnera, przybliżenie postaci wszystkich wykonawców koncertu oraz kompletny wykaz utworów, które wybrzmią podczas Preisner’s Music. Znalazły się tutaj także wypowiedzi przyjaciół jubilata. Broszura będzie do nabycia za 10 zł. 

 

Organizator nie wprowadza ograniczeń dla fanów Zbigniew Preisnera, stąd płatności można będzie dokonywać zarówno kartą jak i gotówką. Na terenie TAURON Areny Kraków jest dostępny bankomat.

 

Wydarzeniu nie można odmówić spektakularności i oryginalności, stąd każdy, nawet najbardziej wytworny meloman odnajdzie się w dźwiękach Preisnera. W trakcie tego koncertu w wybranych utworach wystąpią: Teresa Salgueiro, Lisa Gerrard i Edyta Krzemień oraz muzycy-soliści: Zbigniew Paleta, Dominik Wania, Józef Skrzek, Marta Mogielnicka, Jerzy Główczewski, Jacek Ostaszewski i Piotr Sałajczyk. Oprawę muzyczną powierzono Sinfonii Varsovii w towarzystwie Chóru Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu ARS CANTANDI, a o stronę wizualną zadba Wrocławski Teatr Pantomimy. Gośćmi specjalnymi koncertu będą również: światowej sławy top modelka Anja Rubik i legenda polskiego kina – Jerzy Trela.
Preisner's Music odbędzie się 5 października w TAURON Arenie Kraków o godzinie 21:00. Osoby, które się spóźnią na koncert – wejść będą mogły dopiero podczas przerwy.  Bilety dostępne są za pośrednictwem strony: www.prestigemjm.com. Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM.