17 października 2019

Vincent Niclo – francuski tenor pojawi się w Polsce, jako gość specjalny na koncercie Sarah Brightman. Śpiewak ma za sobą duety m.in. z Céline Dion, Placido Domingo, Il Divo, Michealem Bublé, Charlesem Aznavourem czy Michelem Legrandem. Wschodząca gwiazda opery klasycznej i legendarny sopran musicalowych scen zaśpiewają wspólnie już 6 listopada w Warszawie.

 

Jednym z gości  specjalnych Sarah Brightman podczas jej nadchodzącego koncertu w Polsce będzie Vincent Niclo. Śpiewak ma na swoim koncie milion sprzedanych albumów, dziesięć platynowych płyt, udział we francuskiej edycji programu „Taniec z gwiazdami”, dwie audycje radiowe w BBC2 w Wielkiej Brytanii, dwie wyprzedane trasy koncertowe we Francji i dziesięć musicali.

 

Kariera urodzonego w Paryżu Vincenta Niclo rozwijała się powoli. Jego rodzina kochała muzykę, matka słuchała opery, gdy była w ciąży, a ojciec miał umysł otwarty na każdego rodzaju dźwięki . Niclo był jeszcze nastolatkiem, gdy jadąc z ojcem autem usłyszał w radiu Luciano Pavarottiego śpiewającego „Nessun dorma”. Był to moment, w którym zdał sobie sprawę, że śpiewanie może być jego życiową ścieżką. Przez lata uczył się śpiewu u nauczyciela Opery Paryskiej. Utrzymywał się wtedy zarabiając z chodzenia na wybiegach mody.

 

Śpiewanie to całe moje życie. Jestem tym, kim jestem i z tego cieszę się. Nie wyobrażam sobie, żebym kiedykolwiek robił coś innego – mówi o sobie i swojej pasji do muzyki Vincent Niclo.

 

Wokalista odnosił sukcesy w musicalach, ale przełom w jego karierze nastąpił dopiero, gdy podczas wielkiej gali zaśpiewał dla Céline Dion jej fantastyczny przebój „All By Myself”.

 

 

Kanadyjska piosenkarka będąca pod wrażeniem możliwości głosowych Vincenta, natychmiast zaangażowała go do serii koncertów. O wschodzącej francuskiej gwieździe mówiła: „Jesteś inny … docierasz prosto do mojego serca”.

 

Przez kilka kolejnych lat Céline Dion i Vincent Niclo kontynuowali  muzyczną podróż, niejednokrotnie występując wspólnie, np. podczas programu telewizyjnego „L'ete Indien” śpiewali z Francisem Cabrelem i Fredem Pellerinem piosenkę „Je l'aime à mourir”.


 

Do tej pory Vincent wydał sześć albumów studyjnych. Jego repertuar obejmuje zarówno klasyczne tematy operowe, największe popowe utwory, jak i własne interpretacje innych gatunków muzycznych, takich jak np. tango. Występował z największymi gwiazdami świata, które potwierdzają jego nietuzinkowy talent.

 

Niclo ma za sobą także współpracę z francuskim kompozytorem, aktorem filmowym i piosenkarzem – Charlesem Aznavourem. Wspólnie, w 2013 roku tchnęli ponownie życie w utwór „Esperanza”, tworząc remake utworu, który Francuz wypuścił w 1961 roku.

 

 

Vincent od lat występuje jedynie z najlepszymi. Do gwiazd z którymi śpiewał, zalicza się również  zespół Il Divo – bezsprzecznie najbardziej uwielbiany męski kwartet w Polsce! Wspólnie wykonali utwór „Le temps des cathédrales", który znajduje się na francuskiej wersji albumu Il Divo – „A Musical Affair” wydanej w 2014 roku.

 

 

W 2015 roku temu Plácido Domingo zaprosił Vincenta do zaśpiewania z nim piosenki „Have yourself a merry little Christmas”. Duet pojawił się na świątecznym albumie Domingo „My Christmas”. Utwór wykonali podczas emisji francuskiego programu Vivement Dimanche.

 

 

W kolejnym roku, wielkim echem odbił się również duet Vincenta Niclo z Michealem Bublé. „Cry me a river”  w muzycznej oprawie na żywo. Utwór zaśpiewali wspólnie podczas trwania programu telewizyjnego DICAIRE SHOW. Na pytanie, co sprowadza Michaela Bublé do Paryża, ten odpowiedział wówczas bez zastanowienia: – Vincent Niclo. Sprowadza mnie tu możliwość zaśpiewania z Vincentem! Utwór, który razem zaprezentowali, pochodzi z albumu „Crazy Love” wydanego w 2009 roku.

 

 

Michel Legrand – francuski kompozytor teatralny i filmowy, dyrygent, aranżer, autor piosenek, pianista i wokalista jazzowy, zaprosił Vincenta, by wspólnie z nim zaśpiewał podczas koncertu w 2016 roku.

 

Vincenta Niclo poznałem podczas programu „Les Parapluies de Cherbourg” w Châtelet. Śpiewał po prostu przepięknie. Już wtedy mieliśmy pomysł na wspólny koncert, w którym zaśpiewałby moje najpiękniejsze utwory francuskie i amerykańskie, niektóre znane francuskiej opinii publicznej, inne dopiero do odkrycia. Vincent ma rzadką zdolność zmiany rejestru, zmiany od dramatu, przez komedię muzyczną, ballady, aż do piosenek o miłości. Dlatego chciałem, aby towarzyszył mu duży zespół z najlepszymi muzykami jazzowymi. Byśmy mogli cieszyć się jego przechodzeniem z jednego gatunku do drugiego. Czerpać przyjemność z pasji, która drzemie w nas obu. Jestem szczęśliwy, że mogłem współpracować z Vincentem, moim muzycznym towarzyszem. Myślę, że nasza wspólna podróż potrwa jeszcze bardzo długo –  mówił o Vincencie Michel Legrand. 

 

W 2018 roku do Vincenta Niclo zadzwoniła Sarah Brightman z prośbą, by wystąpił na pierwszym singlu jej nowego albumu „HYMN” – „Sogni” i dołączył do niej na tournée w Puerto Rico, Meksyku, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

 

 

Na początku nigdy nie wyobrażałem sobie pracy z tak wielkimi gwiazdami. Kiedy zrobiłem to po raz pierwszy, powiedziałem sobie: teraz wszystko jest możliwe – wspomina swoje duety francuski wokalista.

 

Vincent Niclo pojawi się w Polsce, jako gość specjalny na koncercie Sarah Brightman już 6 listopada w COS Torwar w Warszawie. Wspólnie z artystką zaprezentuje utwory nie tylko z jej nowego albumu „HYMN”, ale także jej niezapomniane przeboje. Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM. Bilety do nabycia na: www.prestigemjm.com.