Udzielają wywiadów, promują jubileuszową płytę i koncertują

12 grudnia 2019

Wydanie nowej płyty, jej intensywna promocja na trzech kontynentach, koncerty, wywiady dla rozgłośni radiowych i telewizyjnych oraz spotkania z fanami. Il Volo bardzo pracowicie kończy rok, w którym świętuje swoje 10-lecie. Obchody jubileuszu przeciągną się o kolejne miesiące i w lipcu trio ponownie przyjedzie do Polski.

 

Od ostatniego koncertu w naszym kraju minęły niespełna trzy miesiące. 14 września trio wystąpiło w Arenie Gliwice, przedstawiając utwory z krążka wydanego z początkiem roku, pt. „Musica”. Występ miał nieco luźniejszą formułę od poprzednich wieczorów z Il Volo, podczas których wokaliści prezentowali płytę „Notte Magica”, poświęconą Trzem Tenorom.
Na początku tego roku zespół wydał album „Musica”, a przed miesiącem specjalne, jubileuszowe wydanie „Il Volo. The Best of 10 Years” z kompilacją najpopularniejszych utworów prezentowanych w ciągu minionego 10-lecia. Koncert, który Il Volo zaprezentuje za siedem miesięcy w Atlas Arenie w Łodzi, będzie prezentacją właśnie tej ostatniej, jubileuszowej płyty.

 

 

 

Po polskim koncercie we wrześniu Il Volo zagrało jeszcze kilka koncertów w Europie, m.in. w Kownie, Kijowie oraz w Budapeszcie. Wzięli też udział w jednym z odcinków ukraińskiej edycji telewizyjnego show „Taniec z gwiazdami”.  Na zakończenie europejskiej trasy Il Volo wystąpiło na koncercie w Veronie. Po zaledwie kilku dniach spędzonych w Ojczyźnie, trio wyruszyło do fanów w Ameryce Łacińskiej. To właśnie tam zespół ma bardzo oddaną publiczność. Chłopaki wystąpili m.in. w Monterrey, Gwatelamala City, Santo Domingo, San Juan, Porto Allegre, San Salvador, San Paulo, Buenos Aires i Chile. Pracowicie spędzili niemal cały październik. W tym czasie we Włoszech ukazała się okładka magazynu telewizyjnego „Sorrisi e Canzoni TV”, z której uśmiechali się Piero, Ignazio i Gianluca. Po powrocie z udanego tournée chłopaki wzięli się ostro do promocji jubileuszowego krążka, który wydany został 8 listopada. Odwiedzili kilka miast we Włoszech, m.in. Rzym, Mediolan, Bolonię i Campanię oraz tamtejsze centra handlowe, by spotkać się z fanami. Podpisali masę płyt i uśmiechali się do tysięcy zdjęć. Kilka programów telewizyjnych wyemitowało ich koncerty, przeprowadzono wywiady i programy na żywo, m.in. w telewizjach RAI 1, Canale 5 i RTL oraz na antenie Radio Italia i Radio Subasio. Na moment wrócili za ocean, aby zaśpiewać w Meksyku i wziąć udział w audycji radiowej QPachow, udzielili też wywiadów telewizyjnych.

 

Gdy w Polsce ogłoszono przyszłoroczny koncert Il Volo, zespół akurat przebywał w USA. Tam również wokaliści promowali swoje wydawnictwo i opowiadali o 10 latach spędzonych na światowych scenach. Wszystko po to, by powrócić do Stanów Zjednoczonych, a także Kanady pod koniec stycznia. Il Volo będzie przebywało tam do połowy marca i dając 23 koncerty.

 

Przyszłoroczny kalendarz koncertowy z pewnością zostanie jeszcze zapełniony. Być może poznamy nowe utwory Il Volo. Wiadomo, że zespół nagrywał angielskojęzyczną wersję największego przeboju „Grande Amore”. Prezentacji utworu fani nie mogą się już doczekać, tak samo jak polska publiczność kolejnego koncertu.  Odbędzie się on 10 lipca 2021 w Atlas Arenie w Łodzi. Bilety oraz pakiety VIP dostępne są za pośrednictwem strony prestigemjm.com.