Uczniowie z Ostrowa Wielkopolskiego i Bytomia zatańczą z The Royal Moscow Ballet!

10 października 2018

Na jednej scenie, razem  z The Royal Moscow Ballet pojawią się także młodzi tancerze! Grupa Baletowa FANTAZJA z Ostrowa Wielkopolskiego zatańczy na spektaklu w Poznaniu, a uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu zaprezentują się na „Jeziorze łabędzim” w Zabrzu. Młodych tancerzy występujących z legendarną grupą baletową obejrzeć można będzie już 16 i 18 października podczas tegorocznej trasy baletowej „Jezioro łabędzie” w wykonaniu The Royal Moscow Ballet!

 

Dzieci z grupy baletowej „Gwiazda” w Ostrowie Wielkopolskim, które w zeszłym roku wystąpiły u boku najsłynniejszych tancerzy świata, po dziś dzień wspominają ten wieczór z ogromną ekscytacją. Dlatego też, promotor tegorocznej trasy The Royal Moscow Ballet, razem z managementem artystów postanowił po raz kolejny umożliwić występ dzieciom podczas „dorosłego” spektaklu, na prawdziwej scenie i u boku mistrzów sztuki baletowej. Kim są szczęśliwcy, którzy zatańczą w tym roku na spektaklu „Jezioro łabędzie” w Poznaniu i Zabrzu?

 

Grupa Baletowa FANTAZJA z Ostrowa Wielkopolskiego
Grupa baletowa FANTAZJA działa przy Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim. Cały zespół liczy ponad 200 tancerek w różnych grupach wiekowych w tym trzy zaawansowane.
FANTAZJA prezentuje się na wszystkich miejskich imprezach lokalnych. Chętnie uczestniczy w akcjach charytatywnych. W repertuarze grupy baletowej znajdują się: taniec klasyczny, ludowy, charakterystyczny, współczesny, step amerykański oraz modern jazz. Grupą kieruje Bernadeta Matysiak. Zespół z sukcesami tańczył na wielu konkursach i przeglądach, zarówno polskich, jak i zagranicznych, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Śpiewu i Tańca w Rimini we Włoszech, Festiwalu Tańca „Wolsztyn tańczy pełną parą” w Wolsztynie, Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Tanecznych „Magia Tańca” w Rybniku, brał też udział w polsko-japońskim projekcie edukacyjnym „Młody Duch Tańca” w Ostrowie Wielkopolskim.
Występ u boku tak znamienitych artystów tworzących The Royal Moscow Ballet będzie dla wybranych dziewczynek z FANTAZJI wielkim wyróżnieniem. 16 października w Sali Ziemi na MTP w Poznaniu zatańczą: Martyna Sokołowska, Martyna Sobieraj, Zuzanna Świątek, Maria Sobczak, Marta Dembska, Zofia Idzior, Zuzanna Kuśnierczak, Marta Mrowińska, Zofia Latuszek, Sandra Nawrocka oraz Liliana Malinowska.

 

Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu
Założona została w roku 1946 przez Tacjannę Wysocką – polską tancerkę, pedagoga, choreografa i teoretyka baletu. Bytomska szkoła baletowa od początku swojej działalności z zaangażowaniem i sukcesem wypełnia misję kształtowania artystycznej osobowości młodych adeptów tańca. Absolwenci występowali i nadal tańczą na polskich i światowych scenach, pracują jako soliści, tancerze w zespołach, a także jako choreografowie i pedagodzy. Szkoła współpracuje z wszystkimi scenami tańca na Śląsku: Operą Śląską, Bytomskim Teatrem Tańca i Ruchu Rozbark, Bytomskim Centrum Kultury, Teatrem Rozrywki w Chorzowie, Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”, a także w innych regionach Polski.
Placówka organizuje i uczestniczy w warsztatach, koncertach, konkursach w Polsce i zagranicą oraz  stale podnosi swoje umiejętności taneczne, muzyczne, choreograficzne i pedagogiczne. Uczniowie zdobywają wysokie lokaty w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach tańca. W 2016 roku uczeń bytomskiej OSB zdobył tytuł Najlepszego Absolwenta Szkół Baletowych w Polsce, a aktualnie jest tancerzem Teatru Wielkiego w Łodzi. W 2017 roku uczennica, a obecnie tancerka Baletu Narodowego wygrała Konkurs Eurowizji. Szkoła uczestniczy w wielu polskich i międzynarodowych projektach. Do najciekawszych należy międzynarodowe, polsko-japońskie  przedsięwzięcie edukacyjne „Młody Duch Tańca”. W ramach tego projektu dzieci i młodzież tańczyły na scenach w: Bytomiu, Chorzowie, Koszęcinie, Łodzi, Ostrowie Wielkopolskim, a także w Japonii – Osace i Tokio.
18 października dziewczęta i chłopcy z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w  Bytomiu zatańczą na scenie Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu razem z The Royal Moscow Ballet. Będą to: Zuzanna Ciaciek, Lena Chrobak, Maria Grabiec, Oliwia Chmielewska, Karolina Gołąb, Wiktoria Kłosińska, Klara Lisek, Laura Mrugacz, Zuzanna Wojciechowska, Ewa Korczewska, Ignacy Romaniec, Szymon Kozieł i Igor Przybyła.

 

The Royal Moscow Ballet podczas swojej trasy koncertowej w 2018 roku pojawi się w Warszawie (14 października), Toruniu (15 października), Poznaniu (16 października), Wrocławiu (17 października), Zabrzu (18 października), Krakowie (19 października), Łodzi (20 października) i Gdyni (21 października). Szczegółowa rozpiska godzinowa spektakli na www.prestigemjm.com.

 

Bilety można nabywać poprzez stronę www.prestigemjm.com. Koncert organizowany przez Agencję Prestige MJM.