Tysiące wzruszonych fanów na koncertach Davida Garretta w Niemczech

24 listopada 2016

Energetyczna, niezwykła, poruszająca – tymi słowami David Garrett opisał  swoją najnowszą płytę „Explosive”, którą od kilkunastu dni z ogromnym sukcesem promuje w Niemczech. Entuzjastyczne recenzje tych koncertów nie pozostawiają wątpliwości, że już za kilkanaście dni artysta oczaruje także polską widownię. Koncert wirtuoza odbędzie się 10 grudnia w łódzkiej hali Atlas Arena.

 

– David Garrett gra na skrzypcach, flirtując jednocześnie z publicznością. Robi to tak, jakby grał swoją muzykę zupełnie naturalnie, jak gdyby była to jedynie forma zabawy – komentował niemiecki portal Geislinger Zeitung, tuż po niezwykle udanym koncercie wirtuoza w Brunszwiku. W trakcie występu sam artysta przyznał, że jego bieżąca trasa koncertowa „w niczym nie przypomina tych, które miały miejsce wcześniej”.  36-letni muzyk pokusił się także o prywatne wyznanie skierowane do publiczności. – Są dni, kiedy jestem w złym nastroju, ale w takich momentach myślę o tym, aby stanąć znów przed wami – przyznał na scenie popularny skrzypek. Koncert obejrzało wiele tysięcy wzruszonych i rozentuzjazmowanych niemieckich fanów. Z uwagi na ogromne zainteresowanie występami skrzypka, organizatorzy show zapowiedzieli już powrót artysty na dodatkowe koncerty, które odbędą się wiosną przyszłego roku.

 

 

Równie znakomite recenzje zebrał muzyczny spektakl, jaki David Garrett zagwarantował fanom w Norymberdze. Zjawiskowe show skrzypka obejrzało ponad 9.000 wielbicieli jego twórczości. – W momencie, który nie jest dla mnie szczególnie pomyślny, jestem wdzięczny moim fanom za dodawanie mi siły i motywacji – wyznał w trakcie wieczoru Garrett. Aby jeszcze bardziej udowodnić swoją wdzięczność, wirtuoz zwrócił się bezpośrednio do widowni, pozwalając uścisnąć wielu fanom swoją dłoń. – Wykonując takie utwory jak "Killing in the name", "Rage against the machine" oraz "Music was my first love" Garrett przez ponad dwie godziny grał dla swoich fanów, którzy wspierali go szaleńczym aplauzem – komentował entuzjastycznie niemiecki portal inFranken.de.

 

Warto podkreślić, że bieżąca trasa koncertowa promuje najnowsze wydawnictwo Davida Garretta, będące wybuchową mieszanką coverów największych przebojów muzyki klasycznej, pop a także własnych kompozycji skrzypka. Łącząc wirtuozerię muzyka klasycznego z elektronicznymi dźwiękami Garrett przekształcił największe przeboje takich twórców, jak Ed Sheeran, Eminem, David Guetta, czy Metallica w pełne witalności i emocji kompozycje instrumentalne. „Explosive” to także pierwsza płyta w karierze Garretta, na której pojawiło się jednocześnie tak wiele własnych kompozycji muzyka. Już za kilkanaście dni polska publiczność będzie miała po raz pierwszy w historii okazję, by usłyszeć je na żywo!

 

Koncert Davida Garretta w hali Atlas Arena odbędzie się 10 grudnia 2016 r. Wejściówki można nabywać poprzez strony: prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. Wcześniej, bo już w najbliższą niedzielę, 27 listopada na antenie TVP2 o godz. 22.10 zostanie wyemitowany koncert Davida Garretta, zatytułowany "Rock Symphonies – Live On The Summer Night".