21 sierpnia 2015

20.000 widzów nie tylko ze wszystkich regionów Polski, ale także z 9 innych państw Europy weźmie udział w koncercie Linkin Park w Rybniku. To będzie jedno z największych muzycznych wydarzeń tego roku w Polsce. 

Bez wątpienia będzie to największy z dotychczasowych koncertów w Rybniku (wcześniej występowali tam: Bryan Adams, Guns N’Roses, Rod Stewart i Thirty Seconds to Mars). Show Linkin Park na tamtejszym Stadionie Miejskim obejrzy na żywo około 20.000 fanów zespołu. Tym samym pobity zostanie rekord sprzed roku, gdy koncert Thirty Seconds to Mars oglądało 17.000 widzów.

Będzie to też jeden z największych stadionowych koncertów tego roku w Polsce. Większą frekwencją mogli pochwalić się jedynie organizatorzy występu AC/DC na Stadionie Narodowym w Warszawie.

– W stosunku do poprzednich lat praktycznie we wszystkich regionach Polski zanotowaliśmy wzrost sprzedaży biletów. Jednak zdecydowanie największa progresja nastąpiła w samym Rybniku. Po raz pierwszy od pięciu lat mieszkańcy Rybnika kupili więcej biletów niż mieszkańcy Warszawy. I to nie dlatego, że w stolicy sprzedaliśmy mniej wejściówek. Jest wręcz przeciwnie. Warszawa także ustanowiła swój sprzedażowy rekord. O czym to świadczy? Sądzę, że przyczyny są dwie. Pierwsza – prawdopodobnie trafiliśmy w muzyczne upodobania rybniczan. Druga – wszystko wskazuje na to, że koncerty wielkich gwiazd to już nie tylko powód do zewnętrznej dumy dla mieszkańców miasta i możliwość pochwalenia się niecodzienną i niespotykaną gdzie indziej skalą wydarzenia. To także impreza, w której rybniczanie chcą po prostu uczestniczyć. Która jest także dla nich muzycznym świętem – komentuje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która wspólnie z Urzędem Miasta w Rybniku jest organizatorem koncertu Linkin Park w Rybniku.

Czołowa dziesiątka miast, w których sprzedano największą liczbę biletów na koncert Linkin Park przedstawia się następująco: Rybnik, Warszawa, Kraków, Wrocław, Katowice, Gliwice, Gdańsk, Jastrzębie Zdrój i Poznań.

Generalnie bilety sprzedane zostały praktycznie we wszystkich polskich miastach. Na koncercie Linkin Park w Rybniku bawić się więc będzie cała Polska. Ale nie tylko… Przyjadą również goście z zagranicy. 25 sierpnia na Stadionie Miejskim w Rybniku oprócz Polaków będą też fani muzyki z: Czech, Słowacji, Węgier, Ukrainy, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Rosji, Holandii oraz Luksemburgu.

Bilety na rybnicki koncert będzie można kupować aż do dnia imprezy. Można to robić zarówno poprzez strony internetowe: prestigemjm.com, eBilet.pl i ticketpro.pl, a także w salonach Empik na terenie całego kraju. W dniu koncertu od godziny 10:00 bilety będzie też można kupić w kasach stadionu.