2 marca 2017

„Bring Me To Life” został wybrany jako ulubiony utwór Evanescence przez polskich fanów! A co myślą dziennikarze muzyczni o najpopularniejszych przebojach tego legendarnego zespołu, który już 20 czerwca zagra w warszawskim Torwarze?

 

1. My Immortal – najpopularniejszy utwór zespołu na oficjalnym kanale youtube.

 

Fortepianowa ballada, cudnie brzmiąca, także dzięki smyczkom i niepowtarzalnej, krystalicznie czystej barwie głosu Amy Lee. Po dwóch ostrych singlach z płyty „Fallen”, ten utwór ukazał światu wszechstronność Evanescence – komentuje Paweł Brzykcy z magazynu Teraz Rock.

 

 

2. Bring Me To Life – blisko 340 milionów wyświetleń teledysku do tej piosenki.

 

Piosenka, która stała się tak popularna, że została memem na 4chanie. Czy faktycznie zasługuje na swoją popularność? I tak i nie. Wielkim atutem utworu jest na pewno charyzmatyczny głos Amy Lee. Nie można jej odmówić talentu i umiejętności. Minusem na pewno jest występ Paula McCoya. Jego głos nie wyróżnia się niczym, szczególnie na tle kapel, które w tamtym czasie powstawały. Kompozycja jest prosta i wpada do ucha na tyle, że piosenka do dziś szturmuje niektóre stacje radiowe – twierdzi Stanisław Gacki z portalu deathmagnetic.pl

 

 

3. Going Under – trzeci najpopularniejszy utwór Evanescence pod względem odtworzeń.

 

Tematem tego utworu jest toksyczna relacja między mężczyzną a kobietą, w której jedna ze stron postanawia w końcu powiedzieć "dość". Nie jest to jednak takie proste. Z jednej strony Amy silnym głosem krzyczy, że teraz może już sobie radzić sama, z drugiej jednak woła: "Idę na dno, zatapiając się w tobie". Energetycznej piosence towarzyszy równie energetyczny klip, w którym Amy Lee próbuje uwolnić się od demonów, które osaczają ją ze wszystkich stron. W teledysku możemy też zobaczyć niesamowite ujęcia, na których wokalistka Evanescence śpiewa pod wodą, co z pewnością było dla niej nie lada wyzwaniem. Całość jest więc przyjemna, nie tylko dla ucha, ale i oka. Mała ciekawostka: Gorset w stylu wiktoriańskim, który Amy ma na sobie w teledysku, kosztował aż dwa i pół tysiąca dolarów – wyjaśnia Marek Teler z Heavy Metal Pages.

 

 

4. Lithium – drugi singiel z płyty The Open Door.

 

Najpiękniejsza ballada z płyty „The Open Door”. Melodia i głos Amy Lee czarują tym bardziej, że tekst także jest wyjątkowy. W tej piosence chodzi o obawę zarówno przed samotnością, jak i przed… szczęściem, które mogłoby jednostkę twórczą wprowadzić w zbyt błogie odrętwienie – dodaje Paweł Brzykcy z Teraz Rock.

 

 

5. Everybody's Fool –  ponad 60 milionów wyświetleń na youtube.

 

Jako ostatni singel promujący album „Fallen”, kawałek „Everybody’s Fool”, nie zyskał wystarczającej atencji mediów, a szkoda, bo jest to bodaj mój ulubiony singel z tego albumu. Zabawnym faktem z nim związanym jest to, że w ubiegłym roku Amy Lee przyznała się do tego, że tekst, który napisała, był pochopną oceną osób o oportunistycznym podejściu do życia. Mimo to, zespół nie tylko gra go na koncertach, ale otwierał nim swoje występy na ostatniej trasie koncertowej po USA – przypomina Marcin Kubicki dziennikarz muzyczny.

 

 

Evanescence wystąpi w warszawskim Torwarze 20 czerwca 2017 roku. Wejściówki na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.