17 czerwca 2013
54 metry szerokości i 28 metrów wysokości będzie miała scena, na której w najbliższą środę w Gdańsku wystąpi zespół Bon Jovi.  Od niedzieli trwa jej budowa. Przy stawianiu konstrukcji pracuje ponad 250 osób i 3 dźwigi. 
 
Prace nad sceną w kształcie samochodu na PGE Arenie rozpoczęły się już w niedzielę. 
Wszystko toczy się w bardzo szybkim tempie i scena systematycznie pnie się w górę – mówi Marek Kurzawa z agencji koncertowej Prestige MJM, która wspólnie z Areną Gdańsk Operator jest organizatorem pierwszego w Polsce koncertu zespołu Bon Jovi.
 
 
Do zrobienia jest bardzo wiele, bo scena ma gigantyczne rozmiary. Jej szerokość to 54 metry, wysokość sięga aż 28 metrów. – Scena jest naprawdę znacząca i bardzo przestrzenna. Kiedy zobaczyliśmy jak wygląda w rzeczywistości, byliśmy naprawdę pod dużym wrażeniem. Mogę wszystkich zapewnić, że to taka scena, przed którą ukołoniliby się nawet Mick Jagger czy Bono. Jestem bardzo dumny z ludzi, którzy nad tym pracowali. Życzyłbym sobie, żebyśmy na tej trasie grali koncerty tylko na stadionach. A wszystko właśnie z powodu tej imponującej sceny  – tłumaczy lider zespołu Jon Bon Jovi.
 
Scena została przywieziona do Gdańska 40 ciężarówkami. Przy tworzeniu jej konstrukcji pracuje ponad 250 osób oraz 3 dźwigi. – To scena z pomysłem. Taka, którą na pewno zapamiętają wszyscy uczestnicy koncertu – dodaje Janusz Stefański z Prestige MJM. 
 
 
Bilety na koncert Bon Jovi można nabywać za pośrednictwem strony www.imprezyprestige.com i www.eventim.pl oraz w salonach EMPIK, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju. Wejściówki będzie można również kupować w dniu koncertu przed stadionem. Punkt sprzedaży  zostanie zlokalizowany w specjalnym kontenerze, który będzie mieścił się w pobliżu bramy numer 8 od strony ulicy Żaglowej.