5 maja 2016

Dobrze radzą sobie nie tylko w studiu i na scenie, ale także w roli organizatorów koncertów. W historii zespołu Farben Lehre ważny punkt stanowi trasa Punky Reggae Live, która do tej pory odbyła się osiem razy.


To przedsięwzięcie, które swoim zasięgiem obejmowało kilkanaście polskich miast, a wśród wykonawców, obok gospodarzy czyli Farben Lehre, można było spotkać spore grono innych cenionych artystów.


Podczas pierwszej edycji, w 2004 roku były nimi zespoły Habakuk i Proletaryat. W kolejnych latach na scenie Punky Reggae Live zagościli m.in.Happysad, Akurat, Hurt, Jelonek, Koniec Świata czy Enej.  W 2006 roku trasa objęła w sumie 30 miast.
– Robiąc tę trasę zwracaliśmy uwagę na każdy punkt, który powodował, że będzie bardziej przemyślana i profesjonalna. Z roku na roku potrafiliśmy wyciągnąć wnioski z błędów poprzednich edycji. Druga sprawa to fakt, że dbaliśmy o każdy aspekt, nie tylko promocyjny, ale też chociażby taki, by bilety nie były zbyt drogie. Gdyby ktoś zwrócił uwagę jakie były ceny biletów na te koncerty, byłby zdziwiony, biorąc pod uwagę konkurencyjne imprezy, odbywające się w tamtym czasie – wspomina  Wojtek Wojda, wokalista Farben Lehre.

 


Robiąc trasę Punky Reggae Live zespół Farben Lehre miał już swoje doświadczenia koncertowe i to z pewnością też bardzo pomogło.
– Wystarczyło się przyłożyć i oprzeć organizację o te doświadczenia – mówi Wojtek Wojda. – Cieszę się, że niektóre zespoły występujące podczas Punky Reggae Live dobrze wspominają to przedsięwzięcie. I od razu chciałbym zapowiedzieć, że ta trasa  ie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Obecnie jest w stanie takiej hibernacji. Wynikającej też z innych aktywności, choćby naszego trzydziestolecia, które obecnie świętujemy. Chodzi mi o to, aby przywrócić ten pomysł do życia. Sądzę, że możemy się jej spodziewać w 2017 roku – zdradził Wojtek.