Trasa “60 Years of Music Tour” Ennio Morricone wyprzedała 500 tysięcy biletów!

1 września 2017

Podczas wyprzedanego koncertu w spektakularnej Arenie w Veronie wczorajszego wieczoru, legendarny włoski kompozytor Ennio Morricone został mile zaskoczony nagrodą od swojego producenta – GEA Live. Niespodzianka jest uczczeniem fenomenu sprzedaży ponad 500 tysięcy biletów od 2014 roku. Trasa “60 Years of Music Tour”, w której Maestro towarzyszy ponad 200 muzyków i solistów na scenie, wyprzedała liczne koncerty na arenach całego świata, otrzymując owacje na stojąco oraz pochlebne opinie w mediach.

 

88-letni kompozytor zaszczycił publiczność i dyrygował podczas dwóch koncertów w Veronie na Festiwalu della Bellezza, które zostały w całości wyprzedane. Wydarzenia te były częścią światowej trasy koncertowej o ogromnej skali. Trasa koncertowa rozpoczęła się w styczniu 2016 roku i jest ona zwieńczeniem 60 letniego jubileuszu Ennio Morricone i jego wybitnej aktywności jako kompozytora i dyrygenta. Obecna trasa, która jest kombinacją muzyczną z trasą „My Life in Music” odbywającą się w latach 2014 i 2015 dalej toczyć będzie się w miastach Europy podczas bieżącego, 2017 roku. Do tej chwili osiągnęła niezwykle imponującą liczbę sprzedażową, wynosi ona bowiem 500.000 sprzedanych biletów!

 

-Jestem zaskoczony, uhonorowany i bardzo poruszony faktem jak wielu ludzi przychodzi na moje koncerty. Chciałbym podziękować wszystkim osobom zgromadzonym na publiczności za przybycie i wysłuchanie mojej muzyki na żywo. To było niezwykle satysfakcjonujące doświadczenie. – powiedział Ennio Morricone w odpowiedzi na wyróżnienie.


– Ta niesamowita liczba sprzedanych biletów klasyfikuje Ennio Morricone na unikatowej pozycji wśród kompozytorów filmowych. Same dwa koncerty w Veronie wyprzedały 23,500 biletów. To liczby, które spotykamy głównie przy popowych lub rockowych koncertach. Szczególnie rzadko dotyczą kompozytorów czy dyrygentów repertuarów instrumentalnych.- skomentował producent Floris Douwes dla GEA live.

 

 

Morricone skomponował ponad 500 utworów do produkcji kinowych i telewizyjnych, a także ponad 100 kompletnych kompozycji muzycznych. Jego ścieżki dźwiękowe pojawiły się w znanych na całym świecie produkcjach kinowych, takich jak: Once Upon a Time in the West, One Upon a time in America, A Fistful of Dollars, The Untouchables oraz The Mission. Z kolei muzyka skomponowana do produkcji filmowej The Good, The Bad and The Ugly, bezwzględnie utrzymuje drugą pozycję się na liście 200 najlepszych ścieżek filmowych, jakie kiedykolwiek skomponowano.


Jego pierwsza praca muzyczna, została napisana ponad 50 lat temu do westernu Once Upon A Time In The West. Morricone skomponował oraz wydał również ścieżkę dźwiękowa do filmu Quentina Tarantino The Hateful Eight, która to w 2016 roku zdobyła nagrodę Academy Award, Golden Globe oraz BAFTA Award za najlepszą ścieżkę dźwiękową roku.

Producentem 60 lat Jubileuszu Ennio Morricone jest GEA Live (www.gealive.com).

 

Artysta przyjedzie do Polski jeszcze w tym roku, 14 października, by zaszczycić polską publiczność występem w hali Atlas Arena w Łodzi. Wejściówki na to wydarzenie można nabywać poprzez strony www.bilety.imprezyprestige.com, eBilet.pl oraz w salonach sieci Empik w całym kraju. Organizatorem koncertu Ennio Morricone w Łodzi jest agencja Prestige MJM.

 

 

Galeria