To będzie piękny włoski wieczór, pełen radości i optymizmu!

11 lipca 2019

Relacje Il Volo z fanami są szczególne. Zespół spotyka się z nimi po koncertach, nie odmawia wspólnych zdjęć i autografów czy pozdrawia ze sceny na swoich występach. Publiczność odwzajemnia dowody sympatii specjalnymi akcjami koncertowymi, rozpowszechniając ich twórczość w mediach społecznościowych i… szczerym uwielbieniem. A jak wiadomo polscy fani są najlepsi na świecie!

 

Cóż znaczyliby artyści bez fanów? Powiedzmy to wprost – nic. To oni właśnie nadają sens artystycznemu życiu ludzi sceny. Obecnie, w dobie Internetu, a zwłaszcza profili społecznościowych takich jak Facebook i Instagram, które pozwalają na nieustanną interakcje, jest to nie tylko duże ułatwienie dla obu stron, ale wręcz obowiązek kontaktowania się w ten sposób.

 

O prawdziwie oddanych fanach można mówić w przypadku Il Volo. Zespół posiada nie tylko swój, licencjonowany, ogólnoświatowy fanklub, ale także w wielu krajach założone narodowe zrzeszenia. W Polsce oficjalnie działają dwa: Il Volo Poland i Il Volo Polska. Obydwa skupiają łącznie blisko 7 tys. osób. Obydwa rzecz jasna mają swoje strony na Facebook'u i działają bardzo aktywnie. Pokazują niemal wszystko, zarówno to, co dzieje się w artystycznym życiu zespołu, jak również u każdego z jego członków osobno. A że chłopaki potrafią wrzucić na swoje profile społecznościowe nawet po kilka postów dziennie – materiału do „podania dalej” nie brakuje. Trzeba przyznać, że to między innymi dzięki takim działaniom popularność tria w naszym kraju wciąż rośnie.

 

Sami artyści dostrzegają aktywność polskiego fanklubu. Po zamieszczeniu na FB Il Volo Poland zdjęcia reklamy we Wrocławiu tegorocznego koncertu w Gliwicach, jeden z wokalistów – Piero Barone – natychmiast opublikował je także na swoim profilu jednego z portali społecznościowych. Podczas obecnej trasy we Włoszech, polscy fani również są obecni na niemal każdym koncercie. To od nich wiadomo, że zespół pozdrawiał widoczną na widowni publiczność z naszego kraju.

 

 

Na dotychczasowych polskich występach Il Volo fankluby przygotowały, rozpowszechniły i zrealizowały dobrze przyjęte akcje koncertowe. Dwa lata temu w stolicy, podczas pierwszego przyjazdu tria do Polski, chłopaki ujrzeli na płycie Torwaru flagę Włoch ułożoną z zielono-biało-czerwonych kartonów, były też światełka na konkretnych utworach, a dla Piero, który dwa dni przed warszawskim koncertem obchodził 24. urodziny, odśpiewano „Happy Birthday”. W Łodzi, na grudniowym występie zespołu w ubiegłym roku publiczność podświetliła kolorowe kartoniki światełkami w ten sposób, że wokaliści znowu ujrzeli flagi włoską i polską. Teraz również fani szykują coś specjalnego. Tym razem chcą rozświetlić gliwicką arenę narodowymi kolorami Włoch za pomocą różdżek w trakcie śpiewania przez trio piosenek „Caruso” oraz „A chi mi dice”, a także w czasie wykonywania solowych utworów. Namawiają także, by publiczność założyła koszulki z wizerunkiem Il Volo, przyniosła flagi i plakaty. „Koncert Musica nie będzie należał do tych sztywnych, pod muszką. Bawmy się, korzystajmy z tego, że mamy ich blisko i pokażmy, że Polska to takie drugie Włochy, pełne radości i optymizmu” – czytamy na stronie wydarzenia udostępnionym przez Il Volo Poland. Z okazji 10-lecia włoskiego tria polski fanklub już szykuje specjalne prezenty. Będą nimi grawerowane bransoletki dla każdego członka zespołu upamiętniające dekadę ich scenicznej działalności. 

 

Na oficjalnej stronie zespołu ilvolomusic.com dostępne są, jak zawsze, pakiety Meet & Greet na występ w Polsce. Szukać ich należy w zakładce o koncertach i informacją o wydarzeniu w Gliwicach. Spotkanie z zespołem przewiduje przekazanie specjalnego identyfikatora z autografami oraz wspólne zdjęcie z chłopakami. To zawsze jest także chwila na ujrzenie z bliska swoich idoli, uścisk dłoni czy wymianę grzeczności. Poprzednie spotkania upływały w serdecznej i luźnej atmosferze. Z pewnością podobnie będzie i teraz.

 

Koncert Il Volo odbędzie się za nieco ponad dwa miesiące, 14 września w Arenie Gliwice. Kto jeszcze nie ma biletu na ten fantastyczny włoski wieczór, może w każdej chwili go nabyć, wchodząc na stronę www.prestigmjm.com.
Na koncert w Arenie Gliwice zaprasza Miasto Gliwice.