4 września 2019

Cały świat zna go jako wielokrotnego medalistę świata, Europy i igrzysk olimpijskich. Robin Cousins po długiej i wypełnionej sukcesami karierze łyżwiarskiej swoje umiejętności wykorzystuje przygotowując do występów jedną z najbardziej rozpoznawalnych rewii na lodzie. Choreografia spektakli Holiday on Ice, to właśnie jego dzieło. Najnowsze przedstawienie „Showtime”, z udziałem mistrzów świata w łyżwiarstwie figurowym i akrobacji, będzie można po raz pierwszy zobaczyć w marcu przyszłego roku w Arenie Gliwice.

 

Robin Cousins jest trzykrotnym złotym medalistą mistrzostw świata, złotym medalistą mistrzostw Europy oraz mistrzem olimpijskim w 1980 roku w łyżwiarstwie figurowym na lodzie. Jako wielokrotny mistrz Wielkiej Brytanii, uhonorowany został Orderem Imperium Brytyjskiego przez Królową Elżbietę za zasługi w sporcie. Może się także pochwalić tytułem zwycięzcy ponad 20 najbardziej prestiżowych konkursów łyżwiarskich, w tym potrójnym zwycięstwem w World Professional Figure Skating Championship. Pojawił się jako gość specjalny w produkcji Holiday on Ice i wkrótce potem stał się głównym choreografem jednej z najbardziej rozpoznawalnych grup łyżwiarstwa figurowego na świecie.

 

 

 

Holiday on Ice, to rewia z tradycjami, sięgających lat 40. poprzedniego wieku. Grupa zrzesza najlepszych łyżwiarzy figurowych, wielokrotnie nagradzanych medalami mistrzostw świata, Europy i igrzysk olimpijskich. Dziś największe światowe talenty trenują pod okiem osławionego Robina Cousinsa.

 

Mistrz ma na swoim koncie długotrwały wkład w produkcję spektakli Holiday On Ice. Oklaskiwano go zarówno w roli gwiazdy łyżwiarskiej, jak również choreografa czy dyrektora odpowiedzialnego za 18 różnych produkcji, m.in. „Celebration”, „In Concert”, „Fantasy”, „Mystery”, „Spirit”, „Peter Pan”, „Tropicana” czy w ostatnim sezonie – „Atlantis”.
W latach 80. kibicował mu cały świat, dziś cały świat ogląda jego dzieła, dzięki którym swoją pasję zamienił w żywy spektakl. Holiday on Ice to kompilacja utalentowanych sportowców, akrobatów, muzyków, aktorów, a przy tym niesamowite stroje i zapierające dech scenografie.

 

– Cousins pobił swego czasu Rekord Guinnessa w najdłuższym skoku zwanym Axel Jump. Rekord ten utrzymuje się do dziś i wynosi 5,7 metra. To niezwykła postać w świecie sportu. Jako choreograf Holiday on Ice dopracowuje spektakl w najmniejszych szczegółach. Spotkanie z rewią w Arenie Gliwice będzie z pewnością idealną propozycją zarówno dla fanów łyżwiarstwa figurowego, miłośników sztuk teatralnych, jak również zwolenników atrakcyjnej rozrywki na wysokim poziomie – podkreśla Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która w przyszłym roku zorganizuje spektakle Holiday on Ice w Polsce.

 

Robin Cousins to człowiek niejednego talentu, na lodowisku potrafi poruszać się w dowolnym kierunku. Jego piruety wykonywane przeciwnie do ruchu wskazówek zegara to niezwykła umiejętność dla łyżwiarzy figurowych. Poza lodowiskiem, Robin udziela się również teatralnie, obejmując role w znanych produkcjach, np.: „CATS”, „The Rocky Horror Show”, „Grease” czy „Chicago”. Prowadzi też jednoosobowy kabaret „Six Degrees of Gene Kelly”, dając występy w całej Wielkiej Brytanii.

 

 

Dzieło Robina Cousinsa i zarazem kolejny spektakl Holiday on Ice – „Showtime”, będzie można zobaczyć w okresie od 28 do 29 marca 2020 roku w Arenie Gliwice. W ciągu trzech weekendowych dni odbędą się cztery spektakle. Płyta największej hali w Polsce zostanie wyłożona specjalną pokrywą lodową, na której zaprezentują się mistrzowie łyżew. Bilety na wydarzenie są dostępne w sprzedaży na stronie www.prestigemjm.com. Na wydarzenie w Arenie Gliwice zaprasza Miasto Gliwice.