30 czerwca 2016

11 koncertów w Wielkiej Brytanii oraz występy m.in. w Belgii, Irlandii, Norwegii, Szwecji oraz Niemczech. Lionel Richie od kilkunastu dni koncertuje w Europie w ramach trasy „All the Hits”, wypełniając po brzegi największe hale i stadiony. Już 21 lipca legenda muzyki soul i pop zaśpiewa również w gdańsko-sopockiej ERGO ARENIE. Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM.

 

18 czerwca Lionel Richie rozpoczął europejską odsłonę trasy koncertowej "All the Hits", a zarazem cykl jedenastu występów w największych obiektach koncertowych Wielkiej Brytanii. Ogromne zainteresowanie tymi wydarzeniami wśród Brytyjczyków bardzo szybko zaowocowało szybką sprzedażą wejściówek.

 

– W roku, który odebrał nam zbyt wiele legend muzyki i rozrywki, widok Lionela Richie w doskonałej formie, lepszego niż kiedykolwiek był niczym afirmacja życia. Artysta jest nie tylko piosenkarzem, jest po prostu showmanem. Jego promienny uśmiech i charyzma mają promień rażenia, który sięga ostatniego rzędu areny i sprawia, że każdy uczestnik koncertu tańczy, śpiewa i cieszy się życiem – pisał brytyjski portal Express, tuż po znakomicie odebranych koncertach artysty w Manchasterze. Z uwagi na ogromne zainteresowanie występem wokalisty w ramach trasy "All the Hits", brytyjscy organizatorzy zdecydowali się na organizację aż dwóch koncertów w hali Manchaster Arena – 28 oraz 29 czerwca. Podczas każdego z nich jedna z największych krytych aren w Unii Europejskiej wypełniła się po brzegi liczbą 21.000 fanów. Publiczność usłyszała m.in. kompozycje "You Are My Destiny", "Say You, Say Me", "All Night Long" oraz "Sail On".

 

 

Równie dużą popularnością cieszył się koncert artysty w brytyjskim mieście Colchester, który odbył się 25 czerwca. Twórca legendarnego utworu "Hello" zaprezentował uczestnikom ponad dwugodzinny set największych przebojów, wśród których nie zabrakło takich hitów, jak m.in. "Easy", "Stuck on You", "Three Times a Lady" oraz "We Are the World". – Lionel Richie zachwycił blisko 16.000 fanów zgromadzonych na stadionie Weston Homes Community Stadium. Choć początkowo pogoda próbowała zepsuć wydarzenie, wraz z Lionelem pojawiło się również słońce – relacjonował serwis Daily Gazette.

 

Po zakończeniu trasy po Anglii, Richie zaśpiewa także dla fanów w Belgii, Włoszech, Niemczech, Irlandii, Szwecji, Norwegii oraz Polsce. Koncert artysty w naszym kraju odbędzie się 21 lipca w gdańsko – sopockiej ERGO ARENIE.
– Mimo 33 lat niezwykle pomyślnej kariery scenicznej, artysta wystąpił dotychczas w naszym kraju zaledwie dwa razy – podczas festiwalu w Sopocie w 1999 roku oraz 11 lat później w pałacu prezydenckim. Lipcowy występ w ERGO ARENIE będzie pierwszym i długo oczekiwanym pełnym koncertem dla tak dużej liczby polskich fanów. Nie mamy wątpliwości, że – wzorem Wielkiej Brytanii – wydarzenie okaże się wielkim sukcesem również w Polsce – ocenia Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje koncert.

 

 

Bieżące tournée to podsumowanie dotychczasowej kariery scenicznej, a zarazem niezwykle pomyślnego roku działalności artystycznej, w ramach którego Lionel Richie wystąpił m.in. na scenie Glastonbury, a także na tegorocznej ceremonii rozdania nagród Grammy, w trakcie którego został okrzyknięty "Człowiekiem Roku MusiCares". Kilka tygodni temu wokalista otrzymał również prestiżową nagrodę „Songwriters Hall of Fame”.


Lionel Richie wystąpi w gdańsko – sopockiej ERGO ARENIE 21 lipca 2016 roku. Wejściówki można nabywać poprzez stronę prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. 

Galeria