Tłumy fanów pod sceną. Rozpoczął się Jarocin Festiwal 2016!

8 lipca 2016

Ten wieczór na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników Jarocin Festiwal 2016. Pierwszego dnia imprezy w obecności dawno nie widzianych w Jarocinie tłumów zagrali m.in. Five Finger Death Punch, TSA, Oberschlesien oraz Luxtorpeda. W najbliższych dniach czekają nas występy kolejnych światowych gwiazd, młodych talentów oraz weteranów jarocińskiej sceny. Festiwal potrwa do soboty.

 

Czwartkowe, festiwalowe emocje rozpoczęły się od mocnego uderzenia ze strony formacji Kabanos. Rockowo-metalowa grupa otworzyła koncerty na Scenie Głównej. Mimo wczesnej pory występu, energetyczne show ekipy z Piaseczna przyciągnęło pod scenę pokaźną grupę festiwalowiczów. W trakcie występu fani usłyszeli najpopularniejsze utwory formacji Zenona Kupatasy, w tym również te pochodzące z najnowszego albumu "Balonowy Album".

 

 

Po świetnym występie Kabanosa na deskach festiwalu pojawiła się Luxtorpeda. Poznańska grupa rockowa, dowodzona przez legendarnego Roberta Friedricha porządnie rozkołysała jarocińską publiczność. Ze sceny Jarocina rozbrzmiewały m.in. utwory z ich najnowszej płyty, pt. "MYWASWYNAS", a także kompozycje pochodzące z poprzednich trzech albumów. Jak przyznali muzycy po występie, Jarocin to dla nich miejsce szczególne – przed laty to właśnie tutaj zagrali niezwykle udany koncert, występując zamiast formacji The Subways, która w ostatniej chwili odwołała swój udział w festiwalu.

 

W miniony czwartek na scenie Jarocin Festiwal 2016 wystąpiła także maltańska gwiazda rocka, grupa Red Electrick. Był to pierwszy występ utalentowanych Maltańczyków w naszym kraju. Formacja zaprezentowała festiwalowiczom niezwykle energetyczny set, składający się z największych hitów, wśród których znalazły się m.in. "The Runaway", "Who the Heck is Rek?!" oraz "Inside You". Nie zabrakło również niespodzianek, jak chociażby coveru legendarnego utworu "Personal Jesus" grupy Depeche Mode. Muzycy z Malty złapali świetny kontakt z jarocińską publicznością, a ze sceny wielokrotnie padło polskie “dziękujemy”. Biorąc pod uwagę znakomity odbiór koncertu przez uczestników festiwalu, Red Electrick z pewnością jeszcze nie raz powróci nad Wisłę.

 

Kilka minut przed 23.00 na scenie Jarocin Festiwal 2016 pojawiła się legendarna formacja Five Finger Death Punch. Ivan Moody, Zoltan Bathory, Jeremy Spencer, Jason Hook oraz Chris Kae zaserwowali festiwalowiczom pokaźną dawkę heavy metalu na najwyższym światowym poziomie. O tym, jak znakomite było to show najlepiej poświadczyć mogła wyjątkowa energia tłumu, który żywiołowo pogował i falował, aktywnie zachęcany do zabawy przez samych muzyków. W trakcie tego występu nie brakowało również kilku niespodzianek. Artyści zaprosili na scenę dwójkę dzieci wybranych z widowni, a Ivan Moody założył na siebie koszulkę poznańskiej formacji Luxtorpeda. Ekipa z Los Angeles opuściła jarocińską scenę po doskonałym, ponad godzinnym występie, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

 

 

Wieczór zamknął występ grupy TSA, legendy polskiej sceny muzycznej, która to właśnie tutaj przed laty stawiała pierwsze poważne kroki w swojej karierze. Głos Marka Piekarczyka zahipnotyzował tych fanów, dla których Jarocin Festiwal to synonim tradycji oraz polskiej muzyki alternatywnej. Z jarocińskiej sceny rozbrzmiały tak legendarne utwory, jak: „51”, „Trzy Zapałki” oraz „Proceder”.

Na Scenie Głównej w miniony czwartek wystąpiło także czterech pierwszych finalistów przeglądu Jarocin – Antyfest Antyradia: Andrzej Kowalsky Band, The Primes, Cowshed oraz Headwind. Odwiedzający Jarocin Festiwal mogli usłyszeć tego dnia również występy grup: Dry Forest, Offensywa, Molly Malone’s oraz Radio Bagdad, które odbyły się w przestrzeni tzw. „Sceny Namiot”. Uzupełnieniem oferty koncertowej był szereg atrakcji, oferowanych m.in. przez strefę Monster Energy.

 

 

– Pierwszy dzień festiwalu przyciągnął do Jarocina tysiące fanów ciężkiego brzmienia. Atmosfera oraz energia, która panowały podczas wszystkich koncertów to najlepszy dowód na to, że tegoroczna oferta wydarzenia, będąca połączeniem światowych gwiazd, wielkich legend polskiej sceny oraz uzdolnionych młodych talentów, to strzał w dziesiątkę. Przed nami kolejne, intensywne dni festiwalowe. Nie mamy wątpliwości, że przyciągną do Jarocina tysiące kolejnych uczestników – ocenia Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która organizuje Jarocin Festiwal.

 

Jarocin Festiwal 2016 odbywa się w dniach 7 – 9 lipca. Bilety na wydarzenie można cały czas nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

 

Galeria