3 lutego 2017

Duet 2Cellos zabiera swoich fanów do świata muzyki filmowej za sprawą najnowszej płyty. Trzeci album wiolonczelistów „Score” został stworzony przy współpracy z Londyńską Orkiestrą Symfoniczną. Zapewne niektóre z utworów, które znajdują się na płycie usłyszymy podczas koncertu w Warszawie, 20 listopada.

 

Album rozpoczyna aranżacja melodii Ramina Djawadisa z kultowej serii „Gra o Tron”. Utwór już drugiego dnia po publikacji osiągnął miliony odsłon na You Tubie i brawurowo zapowiada podróż do świata muzyki filmowej w jaką 2Cellos niebawem zabiorą swoich fanów. Najnowszy album wybitnych wiolonczelistów trafi do sprzedaży już 17 marca.

 

– Kochamy muzykę filmową! Ten album przedstawia utwory naszych ulubionych kompozytorów. Możliwość pracy nad nimi i aranżacje przy wsparciu Londyńskiej Orkiestry Symfonicznej było spełnieniem marzeń – twierdzi Stjepan.

 

 

Inspiracje do najnowszego albumu 2Cellos czerpali z twórczości Jamesa Hornera, Hansa Zimmera, Lisy Gerrard, Klausa Badelta, Ennio Moricone czy Francisca Laisa. Na płycie znajdą się utwory z najbardziej kultowych realizacji kinowych. 2 Cellos zaprezentują swoje wykonania ścieżek dźwiękowych pochodzących z takich filmów jak: Titanic, Lista Schindlera, Rydwany Ognia, Braveheart- Waleczne Serce, Władca Pierścieni, Ojciec Chrzestny, czy Gladiator.

– Niezwykle piękno dźwięku wiolonczeli perfekcyjnie pasuje do romantycznych utworów, które ten wybitny duet  przenosi pod swoje smyczki. Po wcześniejszych rockowych coverach oraz pełnych energii, dynamicznych aranżacjach, tym razem fani muzyki klasycznej będą mogli przenieść się do nostalgicznego świata muzyki romantycznej. Wszystko za sprawą wyjątkowych utworów „My Heart Wii Go On”, „Cavatina”czy „Moon River” – dodaje Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, która będzie organizatorem listopadowego koncertu 2Cellos w Polsce.

 

2Cellos wystąpią w hali Torwar w Warszawie 20 listopada 2017 roku. Wejściówki na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM.

 

 

Galeria