24 lipca 2014
Koncert Justina Timberlake’a będzie największą pod względem frekwencji imprezą biletowaną na stadionie PGE ARENA w Gdańsku. Występ amerykańskiego wokalisty obejrzy na żywo blisko 41.000 widzów! To więcej niż najciekawsze mecze piłkarskie organizowane dotąd w Gdańsku. W piątek, 25 lipca, o godzinie 10:00 do sprzedaży trafią ostatnie bilety zwolnione przez management artysty. 
 
Do tej pory największą imprezą biletowaną na stadionie PGE ARENA był mecz towarzyski w piłce nożnej: Polska – Urugwaj. Wówczas na trybunach gdańskiego stadionu zasiadło 39.450 widzów. Nieco mniejszą frekwencją mogły pochwalić się spotkania rozgrywane w ramach EURO 2012: Hiszpania – Irlandia (39.150 widzów) oraz Hiszpania – Chorwacja (39.076 widzów). Żadne z dotyczasowych wydarzeń nie przekroczyło jednak frekwencji powyżej 40.000 widzów. Koncert Justina Timberlake’a będzie pierwszą taką imprezą. 
 
Z roku na rok koncerty organizowane przez nas na gdańskim stadionie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Przypomnę bowiem, że inauguracyjny występ Jennifer Lopez obejrzało 22.000 widzów, a z kolei show zespołu Bon Jovi na żywo śledziło ponad 31.000 osób – mówi Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM, która wspólnie z Areną Gdańsk Operator jest organizatorem koncertu Justina Timberlake’a. 
 
To nasz wspólny sukces pokazujący zarówno potencjał, jak i pozycję stadionu PGE ARENA w Gdańsku – dodaje Tomasz Kowalski, prezes Arena Gdańsk Operator. 
 
Już dzisiaj wiadomo, że na koncercie Justina Timberlake’a obecnych będzie prawie 41.000 widzów. Niewykluczone, że ostatecznie będzie ich nawet nieco ponad 42.000. Management artysty w sytuacji  całkowitego wyprzedania koncertu zdecydował się bowiem odblokować miejsca do tej pory zarezerwowane do dyspozycji wokalisty. 
 
Bilety udostępnione przez management artysty trafią do sprzedaży w piątek, 25 lipca, o godzinie 10:00. Będzie je można nabywać za pośrednictwem strony www.imprezyprestige.com, a także w systemie sprzedaży Eventim oraz eBilet. Będą to bilety po 250 i 450 złotych.
 
Koncert Justina Timberlake’a okrzyknięty przez większość mediów jako muzyczne wydarzenie roku w Polsce odbędzie się 19 sierpnia. 
 
Co ciekawe będzie to też jeden z największych koncertów na tegorocznej trasie koncertowej amerykańskiego piosenkarza. Z blisko 50 koncertów, które do tej pory zagrał Justin Timberlake w Stanach Zjednoczonych i w Europie tylko trzy miały frekwencję wyższą aniżeli impreza w Gdańsku. Rekord ustanowiony został w Paryżu na Stade de France. 26 kwietnia z trybun paryskiego stadionu występ Amerykanina oglądało 57.286 widzów.