28 kwietnia 2016

Brytyjska formacja The Prodigy to prawdziwy fenomen. Ojcowie chrzestni sceny rave, obecni na rynku od ponad 27 lat, wydali dotychczas sześć stylistycznie odmiennych, innowacyjnych albumów oraz sprzedali łącznie ponad 20 milionów egzemplarzy płyt na całym świecie. Mimo niespełna trzech dekad na scenie, grupa nieustannie zaskakuje swoją formą! Już 8 lipca formacja wystąpi w Polsce w ramach Jarocin Festiwal 2016.

 

Początki The Prodigy sięgają roku 1989, gdy w jednym z angielskich klubów poznali się Keith Flint, Liam Howlett oraz Leeroy Thornhill. Debiutancki krążek grupy, zatytułowany "Experience", ukazał się w 1992 roku, zajmując 12. miejsce na liście najlepiej sprzedających się albumów w Wielkiej Brytanii. Międzynarodową sławę The Prodigy przyniosły jednak dopiero kolejne dwa albumy: "Music for the Jilted Generation" oraz  „The Fat of the Land”, na którym znalazł się kultowy "Firestarter". Dziś zespół ma na koncie nagranie sześciu płyt, spośród których ostatnia "The Day Is My Enemy" ukazała się w marcu 2015 roku. Jak zauważają dziennikarze muzyczni, brytyjska formacja od lat cieszy się ogromną popularnością wśród fanów o różnych preferencjach muzycznych.

 

 

– Ponad ćwierć wieku na scenie, a w muzyce cały czas odczuwalna jest młodzieńcza energia. The Prodigy swoją agresją imponuje fanom ciężkich brzmień. Ta grupa to doskonały przykład na to, że rock and rolla trzeba mieć po prostu w sercu. Na każdej płycie znajdziemy zapadające w pamięci hity, a zbierając je wszystkie z 6 płyt zespołu, dostajemy idealny koncertowy set! – ocenia Piotr Wasilewski z portalu DeathMagnetic.pl.

 

– Ciężkie brzmienia i tempa charakterystyczne dla metalu, nowoczesna elektronika i rytmy zrównujące się z tempem pulsu serca i bujające całym ciałem niczym w muzyce rave, rozpierająca energia przypisywana najczęściej muzyce punk, obłąkańczy klimat charakterystyczny dla psychodelicznego rocka. The Prodigy łączą to wszystko i nie ma w tym niczego nienaturalnego – przyznaje Mikołaj „Jaok” Janusz z Antyradia.

 

W latach 1991 – 2016 grupa The Prodigy zagrała ponad 1075 koncertów na całym świecie, podbijając sceny największych obiektów koncertowych przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych oraz Australii. Legenda muzyki rave w Europie koncertuje zdecydowanie rzadziej, dlatego też jej koncert podczas Jarocin Festiwal 2016 z pewnością zelektryzuje wszystkich fanów ciężkich, elektronicznych brzmień. Jak przyznają organizatorzy festiwalu, występ The Prodigy w Jarocinie już teraz wzbudza wiele emocji!

 

– Zaintersowanie występem The Prodigy podczas Jarocin Festiwal 2016 jest niezwykle duże, a to najlepszy dowód na to, że jarocińska scena łączy nie tylko pokolenia, ale również zróżnicowane gatunki i wpływy muzyczne. Punkowa ekspresja oraz elektroniczna innowacyjność The Prodigy bez wątpienia poderwą jarocińską publiczność do wspólnej zabawy. Spodziewamy się niezwykle elektryzującego występu, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników – ocenia Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która po raz drugi zorganizuje festiwal w Jarocinie.

 

Przypomnijmy, że Jarocin Festiwal 2016 odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca. Festiwal po raz drugi zorganizuje agencja Prestige MJM, a jednym z najważniejszych partnerów imprezy będzie Antyradio. Bilety na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

 

Dotychczas ogłoszeni artyści: Slayer, The Prodigy, Five Finger Death Punch, D.O.A., TSA, Farben Lehre, Oberschlesien, Acid Drinkers, Luxtorpeda, Koniec Świata, Kabanos, Sweet Noise, Kobranocka, Hunter, Scream Maker oraz Ga-Ga/Zielone Żabki.