The Prodigy kolejną gwiazdą Jarocin Festiwal 2016!

9 lutego 2016

Ojcowie chrzestni sceny rave, brytyjska formacja The Prodigy to trzeci headliner Jarocin Festiwal 2016! Mająca na koncie ponad 20 milionów sprzedanych płyt na całym świecie grupa wystąpi na jarocińskiej scenie tuż obok zespołów: Slayer oraz Five Finger Death Punch. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca. Organizatorem imprezy po raz kolejny będzie agencja Prestige MJM we współpracy ze Spichlerzem Polskiego Rocka w Jarocinie.

 

Początki The Prodigy sięgają końca lat 80., gdy w jednym z angielskich klubów poznali się Keith Flint, Liam Howlett oraz Leeroy Thornhill. Debiutancki krążek grupy, zatytułowany "Experience", ukazał się w 1992 roku, zajmując 12. miejsce na liście najlepiej sprzedających się albumów w Wielkiej Brytanii. Międzynarodową sławę The Prodigy przyniosły jednak dopiero kolejne dwa albumy: "Music for the Jilted Generation" oraz  „The Fat of the Land”, na którym znalazł się kultowy "Firestarter". Dziś zespół ma na koncie nagranie sześciu płyt, spośród których ostatnia "The Day Is My Enemy" ukazała się w marcu 2015 roku. Jak zauważają dziennikarze muzyczni, brytyjska formacja od lat cieszy się ogromną popularnością wśród fanów o różnych preferencjach muzycznych.

 

Zespół The Prodigy to naprawdę najlepsze uzupełnienie składu Jarocin Festiwal, jakie można było zaproponować. Mówię to z pełnym przekonaniem, ponieważ nie znam drugiego zespołu, który cieszyłby się tak wielką popularnością zarówno wśród bywalców dyskotek, jak i wśród zagorzałych metalowców. Można to odczuć na koncertach The Prodigy i na pewno będzie też doskonale widać w Jarocinie. Ciężkie brzmienia i tempa charakterystyczne dla metalu, nowoczesna elektronika i rytmy zrównujące się z tempem pulsu serca i bujające całym ciałem niczym w muzyce rave, rozpierająca energia przypisywana najczęściej muzyce punk, obłąkańczy klimat charakterystyczny dla psychodelicznego rocka. The Prodigy łączą to wszystko i nie ma w tym niczego nienaturalnego – przyznaje Mikołaj „Jaok” Janusz z Antyradia.

 

 

W latach 1991 – 2015 grupa The Prodigy zagrała ponad 1060 koncertów na całym świecie, podbijając sceny największych obiektów koncertowych przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych oraz Australii. Legenda muzyki rave w Europie koncertuje zdecydowanie rzadziej, dlatego też jej koncert podczas Jarocin Festiwal 2016 z pewnością zelektryzuje wszystkich fanów ciężkich, elektronicznych brzmień. Nie ma wątpliwości, że Brytyjczycy zaprezentują jarocińskiej publiczności mocno energetyczne show, przepełnione ciężkim brzmieniem oraz wyjątkową ekspresją.

 

Występ The Prodigy w Jarocinie może być uznawany przez wielu za kontrowersyjny, ale prawda jest taka, że to jedno z najgenialniejszych posunięć w nowej historii festiwalu. Punkowa ekspresja w wokalach Flinta i ogólna maniera tej big beatowej legendy, sprawiły przecież, że dwie dekady temu ich wydawnictwo video otrzymało nazwę „Electronic Punks”, co jest chyba najkrótszą i najlepszą definicją muzyki The Prodigy  – uważa Marcin Kubicki z magazynu „Gitarzysta”.

 

– Mimo upływu lat gwiazda The Prodigy nie gaśnie. Na scenie ta grupa to jeden z najbardziej dzikich i szalonych zespołów, który nie pozwoli publiczności stać spokojnie. Mam nadzieję, że ten koncert nie uniesie dachów wszystkich domów w Jarocinie, ale z pewnością będą w poważnym zagrożeniu (śmiech). Ta muzyka cały czas doskonale się sprawdza i nie ma wątpliwości, że będzie to bardzo wizualne i gorące show – dodaje z kolei Roman Rogowiecki, znany dziennikarz muzyczny.

 

Jarocin Festiwal 2016 odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca. Wśród dotychczas ogłoszonych zagranicznych gwiazd nadchodzącej edycji znalazły się również formacje: Slayer oraz Five Finger Death Punch. Pierwsi reprezentanci polskiej sceny to z kolei zespoły: TSA, Luxtorpeda, Farben Lehre oraz Oberschlesien. Trzydniowe karnety w cenie 240 zł można nabywać do 15 lutego poprzez stronę: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. W drugiej połowie lutego cena wejściówek wzrośnie. Z pewnością warto się więc pośpieszyć z ich zakupem!