3 sierpnia 2017

Polska para taneczna o klasie międzynarodowej zaprezentuje się podczas koncertu Andrei Bocellego w Szczecinie. 5 sierpnia, nie tylko usłyszmy najpiękniejsze pieśni włoskiego tenora, ale również będziemy świadkami emocji przekazanych pięknym ruchem!


Obok Andrei Bocellego, na scenie wystąpią nie tylko światowej sławy soliści, ale także rodzimi artyści. Organizatorzy postanowili zaprosić do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu muzyków z Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie oraz Chór Akademii Morskiej w Szczecinie. Nie tylko jednak muzyce będą mogli się oddać widzowie koncertu, ale także innej formie ekspresji – wyrażonej tańcem.  Do tej roli wyśmienicie nadają się profesjonalni tancerze o ugruntowanej pozycji. I tacy też wystąpią na Wałach Chrobrego.


– Para taneczna Grupy Astra Damian Grabowski i Kinga Kaczmarek to aktualni Wicemistrzowie Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego w dziesięciu tańcach. Od dwóch lat posiadają najwyższą międzynarodową klasę taneczną „S”. W roku 2017 zostali powołani do kadry polski PTT, jako jedna z najlepszych par w naszym kraju, predestynując do reprezentowania Polski w najbardziej prestiżowych turniejach tańca w kraju i na świecie, jak np. Blackpool Dance Festival w Wielkiej Brytanii – Mekce tancerzy z całego świata. Ich motto to poprzez sztukę taneczną przekazywać emocje, wzruszenia oraz radość, jaką daje taniec na każdym poziomie – mówi Jacek Porazik,właściciel Szkoły Tańca Astra ze Szczecina, placówki o 27-letniej tradycji i doświadczeniu, w której pracuje profesjonalna kadra trenerska. Jednostka prowadzi naukę tańca dla każdego i w każdym wieku. Wśród wyszkolonych w Astrze osób odnajdziemy zespoły tańca nowoczesnego, mogące poszczycić się tytułami mistrzów świata oraz pary sportowe i tańca towarzyskiego, odnoszące sukcesy także na arenie międzynarodowej.

 


Okazuje się, że dla samych tancerzy – bohaterów sobotniego wieczoru – występ na scenie ze znanym tenorem, będzie także emocjonującym wydarzeniem.


– Cieszymy się bardzo, to dla nas ogromy zaszczyt i prestiż móc zatańczyć przy światowej klasie artyście. Muzyka i taniec to symbiotyczne połączenie, które daje pełnię emocji. Takie przeżycia będą nam towarzyszyły podczas inauguracji The Tall Ships Races 2017 w Szczecinie u boku wielkiego artysty Andrei Bocellego – mówią Damian Grabowski i Kinga Kaczmarek. Świadkami połączenia sztuki muzycznej na najwyższym poziomie i mistrzowskiego tańca będziemy już w najbliższą sobotę, 5 sierpnia na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Koncert, poza strefą biletowaną, jest darmowy. Wydarzenie organizuje agencja Prestige MJM. 

Galeria