5 marca 2015

Największym koncertem w historii Rybnika był ubiegłoroczny występ Thirty Seconds to Mars, który obejrzało ponad 17 tysięcy fanów. Teraz rekord może zostać pobity przez Linkin Park.

Koncertowi Linkin Park, który odbędzie się 25 sierpnia na Stadionie Miejskim w Rybniku, już teraz towarzyszy duży rozgłos. Od poniedziałku w największych ogólnopolskich i lokalnych mediach pojawiło się łącznie 95 informacji dotyczących tego wydarzenia. Najwięcej, bo 79 w internecie.

To przekłada się także na zainteresowanie ze strony fanów, bo otrzymujemy bardzo wiele pytań o początek sprzedaży wejściówek i ich ceny – wyjaśnia Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM, która wspólnie z Urzędem Miasta w Rybniku jest organizatorem koncertu Linkin Park.

Szaleństwo trwa także na portalach społecznościowych. O wizycie w Polsce na swoim Facebooku poinformował sam zespół. Pod postem potwierdzającym sierpniowy występ w Rybniku pojawiło się łącznie 137 komentarzy. Został on "polubiony" przez ponad 3 000 osób i udostępniony przez 296 użytkowników Facebooka. Co więcej, informację o koncercie Linkin Park na profilu agencji Prestige MJM przeczytało łącznie prawie 100 000 osób!

A trzeba pamiętać, że wzmianki o koncercie pojawiły się także na profilach społecznościowych największych ogólnopolskich i lokalnych mediów. Zasięg jest zatem naprawdę imponujący – dodają organizatorzy.  

Jeśli zestawimy to z liczbami, o których mówiliśmy w przypadku ubiegłorocznego koncertu Thirty Seconds to Mars, to zainteresowanie jest jeszcze większe. Można zatem powiedzieć, że mamy szansę pobić rekord frekwencyjny. Odzew fanów bardzo nas cieszy, ale będziemy także odpowiednio promować wydarzenie w najbliższych miesiącach – przekonuje Mateusz Pawlicki z agencji koncertowej Prestige MJM.

Linkin Park to piąta gwiazda światowego formatu, która odwiedzi Rybnik. Wcześniej na Stadionie Miejskim występowali: Bryan Adams, grupa Guns N` Roses, Rod Stewart i zespół Thirty Seconds to Mars.

Koncert Linkin Park w Rybniku odbędzie się 25 sierpnia. Przedsprzedaż biletów na to wydarzenie rozpocznie się w czwartek, 5 marca, o godzinie 10:00 i potrwa do niedzieli, 8 marca, do godziny 20:00. Wejściówki w ramach przedsprzedaży będzie można nabywać tylko i wyłącznie za pośrednictwem strony eBilet.pl.
 
Oficjalna sprzedaż ruszy natomiast w poniedziałek, 9 marca, o godzinie 10:00. Wejściówki będzie można wtedy kupić za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl i Ticketpro.pl, a także w salonach EMPIK na terenie całego kraju.