2 lipca 2019

Kilka tygodni temu trio Bel Suono wystąpiło z koncertem na Kremlu w Moskwie. Dostojne miejsce zrobiło na pianistach ogromne wrażenie. I choć już wcześniej tam grali – czuli wielką ekscytację. – Nie mogę uwierzyć w to, że występujemy dzisiaj na Kremlu – mówi jeden z pianistów. Ale zespół robi wrażenie także na publiczności, która świetnie bawi się na ich koncertach. Po ubiegłorocznym występie w Krakowie, rosyjskie trio fortepianowe będzie można podziwiać jesienią także w Warszawie, Poznaniu i Zabrzu.

 

Bel Suono, znane głównie w Rosji, coraz śmielej występuje poza nią. W ubiegłym roku zespół wypełnił po brzegi ICE Kraków. Trio prezentuje głównie muzykę klasyczną zaaranżowaną na trzy fortepiany oraz orkiestrę albo sekcję rytmiczną. Czasem towarzyszą im także tancerze.
– Za każdym razem staramy się podnosić poziom artystyczny i staramy się zaskoczyć naszych odbiorców dodając nowe pomysły – mówi Leyla Fattakhova, producentka Bel Suono.

 

 

W swoim repertuarze Vasily Opalev, Kirill Gushin i Anton Mosenkow mają m.in. 5 Symfonię Bethovena, „Węgierską rapsodię” Liszta, „Bolero” Ravela czy „Cztery pory roku” Vivaldiego. Trio nie ogranicza się jednak wyłącznie do muzyki poważnej. W ich aranżacji można także usłyszeć słynny temat z filmu „Gra o tron”, „Megapolis” czy „Bohemian Rhapsody” zespołu Queen, a także rosyjską „Kalinkę”. Wszystko to sprawia, że koncerty Bel Suono są bardzo różnorodne i cieszą się dużym zainteresowaniem. Trio jesienią ponownie odwiedzi Polskę, tym razem dając aż trzy występy:
8 listopada – COS Torwar Warszawa,
9 listopada – Sala Ziemi Poznań Congress Center
10 listopada – Dom Muzyki i Tańca Zabrze
Bilety na koncert można kupić za pośrednictwem www.prestigemjm.com.