9 lipca 2016

Warszawska formacja Strażacy to zwycięzca tegorocznej edycji przeglądu Jarocin Antyfest – Antyradia. Decyzją jurorów zespół pokonał siedmiu pozostałych finalistów, wraz z którymi zaprezentował się na Scenie Głównej Jarocin Festiwal 2016. Laureat konkursu wystąpi dziś na jarocińskiej scenie ponownie, tuż przed amerykańską legendą thrash metalu – zespołem Slayer! 

 

Strażacy to warszawska kapela, której obecny skład uformował się na początku 2015 roku. Muzykę zespołu da się określić jako połączenie skłaniających do refleksji rapowanych tekstów z klimatyczną muzyką zagraną na żywo. Członkowie zespołu zwykle starają się niespecjalnie przejmować myśleniem o tym, w jakim gatunku muzycznym grają, za to całkiem nieźle idzie im tworzenie coraz bardziej wykręconych utworów słowno-muzycznych. Jak oceniają jurorzy przeglądu Jarocin – Antyfest Antyradia, dużym atutem twórczości zespołu są m.in. teksty tworzone w języku polskim:

 

 

– Po wysłuchaniu koncertów na Scenie Głównej każdy z nas miał swoje dwa, trzy typy. Strażacy pojawili się u każdego z nas. Są oryginalni i śpiewają po polsku, co również nas ujęło. Ich teksty są naprawdę niezłe. Warto podkreślić, że był to ich trzeci koncert, który widzieliśmy i z każdym kolejnym są coraz lepsi i idą do przodu. Pomimo line-up’u, który jest w tym roku bardzo metalowy, naprawdę spisali się świetnie – ocenia Tomasz Jankowski, jeden z jurorów przeglądu Jarocin – Antyfest Antyradia.

 

W nagrodę formacja Strażacy zagra dzisiaj  tuż przed amerykańską gwiazdą festiwalu – zespołem Slayer. Ponadto grupa otrzyma nagrodę finansową w wysokości 6.000 złotych, statuetkę „Złotej Kosy”, a w przyszłym roku wystąpią jako support przed jedną z gwiazd światowego formatu na koncercie organizowanym przez agencję Prestige MJM. Artyści uzyskają też wsparcie promocyjne ze strony Antyradia. Jak ocenili muzycy z zespołu Strażacy, wygrana to dla nich duża szansa:

– Zwycięstwo w przeglądzie Jarocin – Antyfest Antyradia jest dla nas wielką  szansą. Pokazanie się przed jak największą publicznością od początku było naszym celem. Trudno o lepszą okazję ku temu niż występ przed zespołem Slayer. Emocje są ogromne, bo będzie to nasz czwarty koncert w dotychczasowej historii  – zdradził Krzysztof Klejnowski, basista zespołu Strażacy.

 

Warto podkreślić, że finaliści przeglądu Jarocin – Antyfest Antyradia występowali na dwóch specjalnych scenach po bokach Sceny Głównej, przygotowanych specjalnie z myślą o nich. Ich koncerty były przeplatane z występami gwiazd festiwalu. Młodzi wykonawcy mogli więc zaprezentować się najważniejszej festiwalowej publiczności!

 

Galeria