28 lipca 2016

Lipcowa wygrana w przeglądzie "Jarocin – Antyfest Antyradia” pozwoliła im wystąpić na Scenie Głównej Jarocin Festiwal 2016 tuż przed amerykańską grupą Slayer. Obecnie pracują nad premierowym materiałem i planują koncerty. Graną przez siebie muzykę chętnie definiują jako „śmieszcore”. Czy rok 2017 będzie należał do zespołu Strażacy?

 

Strażacy to warszawska formacja, którą współtworzą Tomek Buga, Olek Kwapień, Krzysiek Klejnowski oraz Marcin "Perek" Chrzan. Muzykę zespołu można określić jako połączenie skłaniających do refleksji rapowanych tekstów z klimatyczną muzyką graną na żywo. Sami muzycy humorystycznie określają grany przez siebie gatunek jako „śmieszcore”. Na dużą scenę legendarnego festiwalu w Jarocinie trafili po pomyślnym przejściu etapów selekcji jurorów, głosowania internetowego, eliminacji regionalnych w warszawskiej Hydrozagadce a także koncertu półfinałowego w jarocińskim Spichlerzu Polskiego Rocka.

 

Jak przyznają muzycy, wygrana w przeglądzie „Jarocin – Antyfest Antyradia” była dla nich sporym zaskoczeniem, a koncert na Scenie Głównej Jarocin Festiwal 2016 to jedno z pierwszych doświadczeń występów na żywo. 
– Reakcja widoczna na wideo z ogłoszenia wyników mówi sama za siebie, w każdym razie dalej nasze emocje to "serioooooo?!" (śmiech). Wcześniejsze przesłuchania zderzyły nas z rzeczywistością sceniczną. Nie wszystko było tak, jak zakładaliśmy, ale chyba się udało zrealizować plan minimum. Notabene, nasz debiutancki koncert miał miejsce w Hydrozagadce w ramach eliminacji. Co do współpracy z jurorami wydaje nam się, że nie mogła układać się lepiej – po koncertach udzielali nam cennych wskazówek i zdaje się, że z koncertu na koncert ewoluowaliśmy jako zespół, który w tym momencie potrafi dać naprawdę dobre widowisko.

 

W nagrodę formacja Strażacy wystąpiła na Scenie Głównej Jarocin Festiwal 2016 tuż przed amerykańską gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu – zespołem Slayer. Ponadto grupa otrzymała nagrodę finansową w wysokości 6.000 złotych, a w przyszłym roku wystąpi jako support przed jedną z gwiazd światowego formatu na koncercie organizowanym przez agencję Prestige MJM.
– Wygrana w jarocińskim przeglądzie młodych zespołów to realna szansa na zaistnienie w branży oraz na dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Najlepszym tego dowodem jest ubiegłoroczny zwycięzca – formacja Blue Deep Shorts. Grupa wydała już swój debiutancki singiel „Beautiful” we współpracy z Leszkiem Biolikiem oraz Warner Music Poland, wróciła po roku na deski Jarocina z nowym materiałem jako jedna z gwiazd festiwalu, a także wystąpiła jako support dla wielotysięcznej publiczności przed koncertem Lionela Richie – przypomina Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM.

 

 

Tegoroczny laureat przeglądu „Jarocin – Antyfest Antyradia” również zostanie otoczony opieką wytwórni fonograficznej, dzięki której będzie mógł liczyć na zaistnienie na wydawniczym rynku muzycznym. Ponadto, zespół Strażacy uzyska również wsparcie promocyjne ze strony Antyradia, największej rockowej stacji radiowej w Polsce oraz współorganizatora jarocińskiego konkursu.
– Każdy z zespołów, które wygrywały w kolejnych edycjach Antyfestu Antyradia otrzymywał od nas solidną, antenową promocję. Nie inaczej będzie w tym roku. Strażacy na pewno nie raz zagoszczą na naszej playliście! Wierzę też, że dzięki współpracy z Prestige MJM będziemy mogli jeszcze mocniej wypromować tegorocznego zwycięzcę Jarocin Antyfestu Antyradia. I dodam, że nasza antena jest otwarta dla wszystkich finalistów tegorocznego konkursu, a wysoki poziom zespołów gwarantuje naszym słuchaczom niejedno znakomite muzyczne doznanie – komentuje Marcin Bąkiewicz, Dyrektor Muzyczny Antyradia.

 

Jak zdradzili muzycy z zespołu Strażacy, grupa pracuje już nad nowym materiałem i ma w planach pierwsze koncerty.
– Udało nam się stworzyć dwa nowe utwory, więc można powiedzieć, że mamy nowy materiał. Koncerty są dla leszczy, my jesteśmy Strażacy… (śmiech). Oczywiście, mamy w planach koncerty! Tylko na scenie możemy dać z siebie 110% i pokazać, że „śmieszcore” to wspaniały, widowiskowy, zaskakujący i nasz – polski – gatunek muzyki!

Galeria