5 marca 2018

Steven Wilson  – legendarny muzyk Porcupine Tree dokonał remasteringu klasycznego albumu „Brave” zespołu Marillion! Samego artystę na żywo będzie można zobaczyć na żywo już 12 lipca w hali Stulecia we Wrocławiu!

 

Płyta „Brave” z 1994 roku – jedna z najlepszych grupy Marillion – ukaże się ponownie na rynku, już 9 marca 2018 roku! Tym razem w wersji deluxe. Pierwszy z nich będzie zawierał cztery płyty CD oraz Blu-ray, drugi natomiast 5 krążków winylowych. Oba zestawy zawierają wersję oryginalnego albumu studyjnego, zremasterowanego przez Stevena Wilsona, a także – po raz pierwszy w historii – kompletne nagranie występu z 29 kwietnia 1994 roku z Paryża. Płyta Blu-ray zawiera natomiast oryginalny mix Brave autorstwa Dave'a Meegana oraz remiksu albumu Stevena Wilsona. Dodatkowo całość wieńczy dokument na temat nowego wydawnictwa oraz teledyski promujące album.

 

 

To nie pierwsza tego typu współpraca legendarnego gitarzysty, ponieważ Steven Wilson był również odpowiedzialny za mastering takich dzieł jak „Thread” zespołu Travis & Fripp, „No One's Words” Ephrat, „I'm Not Here” Sand Snowman, czy „Stranger Inside” Richarda Barbieri. Muzyk, jak żaden inny, jest otwarty na wszystkie formy współpracy. Komponował dla innych artystów i gościnnie grywał na ich płytach, np. u Fisha. Współpracy przy produkcji nie odmówił też szwedzkiej kapeli Opeth, czy norweskiej wokalistce polskiego pochodzenia Anji Garbarek (córki saksofonisty Jana Garbarka), zespołowi Dream Theater i wielu innym. Zremiksował płyty takich potęg rockowych, jak: King Crimson, Jethro Tull, Yes oraz Emerson, Like & Palmer czy Hawkwind.

 

Przez 30 lat aktywności muzycznej Steven Wilson nagrał ponad setkę albumów z różnymi zespołami i uczestniczył w powstaniu kilkudziesięciu wydawnictw płytowych utrzymanych w bardzo zróżnicowanej stylistyce. Cząstkę tych dokonań będziemy mogli usłyszeć na koncercie, który odbędzie się 12 lipca w Hali Stulecia we Wrocławiu. Wejściówki na to wydarzenie można nabywać za pośrednictwem stron bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl oraz w salonach Empik w całym kraju. Koncert organizuje agencja Prestige MJM