25 kwietnia 2016

Avicii, Sixx:A.M., Korn, Megadeth, Slayer, The Prodigy oraz Five Finger Death Punch – to tylko niektóre z gwiazd, które jeszcze tego lata wystąpią w Polsce w ramach festiwali organizowanych przez firmę Prestige MJM. Power Festival, Jarocin Festiwal oraz Music Power Explosion to wydarzenia, których bogata oferta zachwyci miłośników zróżnicowanych gatunków muzycznych!

 

Power Festival: Korn, Megadeth, Sixx:A.M. (Łódź, Atlas Arena, 7 czerwca)

Już za kilka tygodni Łódź stanie się stolicą ciężkiego brzmienia oraz muzyki z najwyższej, światowej półki. Wszystko za sprawą wydarzenia Power Festival, które już 7 czerwca odbędzie się w Łodzi. Line-up pierwszej odsłony tej imprezy już teraz gwarantuje , że tego wieczoru Atlas Arena solidnie zatrzęsie się pod wpływem nadmiaru decybeli. Na jednej scenie w Łodzi zaprezentują się zagraniczne formacje: Korn, czyli zespół który na nowo zdefiniował kanony ciężkiego grania, hardrockowa grupa Sixx:A.M, która promuje właśnie najnowszy krążek "Prayers for the Damned" oraz  Megadeth – zespół mający na swoim koncie sprzedaż ponad 38 milionów albumów na całym świecie, a także stałe miejsce w składzie Wielkiej Czwórki Thrash Metalu.

 

 

– Megadeth na żywo to przede wszystkim show na najwyższym poziomie. Pamiętam kiedy miałem okazję zobaczyć ich pierwszy raz w 2011 roku, grali oni wówczas przed Slayerem. Choć ta legendarna grupa była gwiazdą wieczoru, to właśnie występ Megadeth najbardziej utkwił mi w pamięci. Wierzę, że na Power Festival ich koncert będzie okraszony tym samym duchem co wówczas – zdradził Tomasz Koza, red. nacz. metalnews.pl.

 

Występy zagranicznych gwiazd poprzedzi występ warszawskiej heavy-metalowej formacji Scream Maker oraz rockowego zespołu Chassis z Gdańska.

 

Jarocin Festiwal (Jarocin, 7 – 9 lipca)

W drugim tygodniu lipca rozpocznie się kolejna edycja Jarocin Festiwal, najstarszego i najbardziej zasłużonego festiwalu rockowego w Polsce. Dotychczas ogłoszone gwiazdy tegorocznego line-up’u to m.in. zespoły: Slayer, Five Finger Death Punch, The Prodigy, Farben Lehre, Luxtorpeda, Oberschlesien oraz TSA. Nie ma wątpliwości, że nadchodząca odsłona wydarzenia ma szansę zapisać się w historii festiwalu jako legendarna. Warto bowiem podkreślić, że gwiazda formatu  Slayer’a nigdy dotąd nie gościła na jarocińskiej scenie. Podobnie jak w przypadku poprzedniej edycji festiwalu w Jarocinie, także w tym roku na gości czekać będzie cała moc muzycznych wrażeń, bogate zaplecze cateringowe oraz tętniące życiem pole namiotowe.

 

 

– Skoro mowa o takim poważnym zbiorze bardzo głośnych i –  powiedzmy sobie szczerze – muzycznie agresywnych gwiazd, w tych dniach na pewno nie będzie w Jarocinie spokojnie. Będzie bardzo dużo prawdziwego, rockowego hałasu w najlepszym tego słowa znaczeniu. Jarocin kiedyś kojarzył się ze swojego rodzaju wentylem politycznym, jednak dziś nie może pozostać już skamieliną imitującą tamten okres. Dobrze, że organizatorzy postanowili w odważny sposób uczynić z tego wydarzenia dobry europejski festiwal mocnego rockowego i metalowego brzmienia. Myślę, że uczestnicy nadchodzącej edycji będą bardzo zadowoleni – ocenił Roman Rogowiecki, znany polski dziennikarz muzyczny.

Music Power Explosion (Gdańsk, Stadion Energa Gdańsk, 15 lipca)

 

15 lipca w Gdańsku odbędzie się z kolei jedna z największych tegorocznych imprez poświęconych muzyce klubowej. Stadion Energa Gdańsk ugości tego dnia tysiące miłośników brzmień elektronicznych, którzy przybędą na festiwal Music Power Explosion by posłuchać m.in. szwedzkiego DJ Avicii. Show popularnego na całym świecie artysty, znanego ze współpracy z największymi gwiazdami muzyki, poprzedzi między innymi dj-set grupy Modestep, a także występy Felixa Jaehn’a, Mafia Mike, Widenskiego, Warsona oraz Toma Swoon’a. Głównym sponsorem tego wyjątkowego wydarzenia będzie T-Mobile.

 

– Nazwisko Avicii'ego od kilku lat elektryzuje wszystkich pasjonatów muzyki klubowej na całym świecie. Nie mieliśmy wątpliwości, że to najlepszy czas, by ten święcący triumfy artysta wystąpił w Polsce. Decyzja ta okazała się strzałem w dziesiątkę, ponieważ szewdzki artysta zapowiedział właśnie zakończenie swojej kariery jeszcze w 2016 roku – przyznaje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która we współpracy z Areną Gdańsk Operator zorganizuje wydarzenie Music Power Explosion.

 

 

Więcej szczegółów o festiwalach organizowanych przez firmę Prestige MJM oraz informacje dotyczące sposobu zakupu biletów na wszystkie imprezy można znaleźć pod adresem www.prestigemjm.com.